خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ برگزاری دادگاه فیروز یوسفی، درجه دار اخراجی ترک

هرانا؛ برگزاری دادگاه فیروز یوسفی، درجه دار اخراجی ترک

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات فیروز یوسفی فعال مدنی ترک زبان و درجه دار اخراجی ارتش روز شنبه ۳۰ بهمن ماه ۸۹ در شعبه ۱۰۰۳ جزایی مجتمع قضایی ولیعصر تهران برگزار شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اتهام آقای یوسفی دسترسی غیر مجاز به پرونده پرسنلی اش در ارتش و برداشتن حکم کمسیون رسیدگی به تخلفات کارکنان در خصوص اخراج وی عنوان شده است.

این اتهام پس از پوشش خبری خبر محرومیت شغلی یوسفی و مصاحبه وی با رسانه های خارجی به وی نسبت داده شده است.

کمیسیون رسیدگی به تخلفات کارکنان ارتش طی حکمی در ۱۲ اسفند ۸۸ فیروز یوسفی را به اتهام “همکاری با افراد و گروههای تجزیه طلب”، “اقدام علیه امنیت ملی” و “ترویج قومیت گرایی” در شهرهای تهران و مراغه از اشتغال در این نهاد نظامی اخراج نموده بود.

ماموران حفاظت اطلاعات ارتش ۳۱ خرداد ۸۹ پس از مصاحبه یوسفی او را در تهران بازداشت کردند که وی پس از ۲۴ روز حبس در بازداشتگاه امنیتی حفاظت اطلاعات ارتش به قید وثیقه آزاد شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات یوسفی به صورت غیر علنی و بدون حضور وکیل برگزار شده و وی در تمام مدت بازداشت از ملاقات با خانواده و وکیل محروم بوده است.

فیروز یوسفی پیش از این نیز در جریان مراسم گرامیداشت ستارخان در تهران و پخش پیام تبریک سال نو به زبان ترکی در مراغه بازداشت و به قید وثیقه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید