خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۸۹, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۲۸ ساعت ۱۹:۲۳:۴۹

    خانه  > اقلیت های ملی  >  احضار فیروز یوسفی فعال مدنی آذربایجانی به بازپرسی دادسرای امنیت تهران

احضار فیروز یوسفی فعال مدنی آذربایجانی به بازپرسی دادسرای امنیت تهران

خبرگزاری هرانا – فیروز یوسفی فعال مدنی آذربایجانی در تهران روز دوشنبه ۲۴ خرداد ماه، در شعبه سوم بازپرسی دادسرای امنیت تهران حاضر و به سوالات قاضی و بازجویان پاسخ گفت.

به گزارش ساوالان سسی، حضور یوسفی در شعبه سوم بازپرسی دادسرای امنیت تهران پس از آن صورت می گیرد که مامورین مورخ ۱۷ خرداد ماه، با مراجعه به منزل پدری این فعال آذربایجانی در مراغه احضاریه ای کتبی برای حضور وی در دادگاه به خانواده داده اند.

اتهام یوسفی در احضاریه ای که برای وی فرستاده شده مشخص نیست و وی جهت اخذ پاره ای توضیحات به دادسرا فراخوانده شده است.

این فعال مدنی در سال های گذشته در رابطه با شرکت در مراسم گرامیداشت ستارخان و نشر جزواتی در خصوص زبان، فرهنگ و تاریخ آذربایجان در تهران و پخش پیام تبریک سال نو به زبان ترکی در مراغه دو بار بازداشت و به قید وثیقه و ضمانت به صورت موقت از زندان آزاد شده است اما پرونده وی در دادگاه انقلاب تهران در جریان است.

فیروز یوسفی درجه دار سابق نیروی زمینی ارتش و فعال مدنی آذربایجانی است که اخیرا به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و همکاری با گروههای تجزیه طلب و ترویج قومیت گرایی و پان ترکیسم در شهرهای تهران و مراغه بدستور کمیسیون رسیدگی به تخلفات کارکنان ارتش و به پیشنهاد حفاظت اطلاعات ارتش از اشتغال در ارتش ایران اخراج شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید