خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۹ بهمن ۱۳۸۹, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۰۹ ساعت ۱۷:۲۳:۱۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ تشدید فشار‌ها بر زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

هرانا؛ تشدید فشار‌ها بر زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – با تشکیل بند امنیتی در زندان رجایی شهر کرج و قطع کلیهٔ تماس‌ها، فشار‌ها و محدودیت‌ها بر زندانیان سیاسی محبوس در این زندان افزایش یافته است.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران “هرانا”، در همین راستا کلیه ملاقات‌های حضوری و شرعی زندانیان سیاسی قطع شده و تنها ملاقات کابینی و در روزهای پنج شنبه آن هم با حضور یک نگهبان جهت شنود کلیهٔ گفتگو‌ها، امکان پذیر است.

این روند تاجایی ست که حق رفتن به بهداری، از زندانیان بیمار نیز، سلب شده است.
مهدی محمدیان، علیرضا کرمی خیرآبادی و منصور رادپور سه تن از زندانیان محبوس در سالن ۱۲ بند ۴، هستند که وضعیت جسمی ایشان در معرض خطر جدی دارد، اما با این حال از انتقال ایشان به بهداری زندان ممانعت به عمل می آید.

زندانیان در اعتراض به وضعیت وخیم جسمی هم بندانشان اقدام به کوبیدن درب بند نمودند اما زندانبانان با بیان اینکه “به ما نیز اینگونه دستور داده‌اند” از زیر بار مسئولیت شانه خالی کردند.

گزارش‌های هرانا حاکی از آن است که ظهر امروز، شنبه، علی محمدی، معاون زندان رجایی شهر کرج نیز در پی اعتراض زندانیان سیاسی به اعمال محدودیت ها، به ایشان گفته است که “ما هیچ گونه اختیاری در این باره از خود نداشته و بایستی از مقامات بالا دستور بیاید!”

از دهه ۶۰ تاکنون در زندان رجایی شهر، بندی ویژه ی زندانیان سیاسی وجود نداشته و ایشان در کنار زندانیان عادی نگهداری می‌شدند.
بدیهی ست که این اقدام در راستای اصل تفکیک جرایم و رفاه زندانیان سیاسی صورت نپذیرفته؛ که با هدف ایجاد محدودیت و اعمال فشار بر ایشان بوده است.

علاوه بر موارد فوق در حالی که بیش از ۶۰ زندانی در سالن ۱۲ بند ۴، محبوس‌اند، این سالن تنها دارای یک سرویس بهداشتی ست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید