خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  برگزاری دومین جلسه‌ی دادگاه کاوه قاسمی کرمانشاهی

برگزاری دومین جلسه‌ی دادگاه کاوه قاسمی کرمانشاهی

برگزاری دومین جلسه‌ی دادگاه کاوه قاسمی کرمانشاهی

خبرگزاری هرانا – صبح دیروز ٢١ دی ماه، دومین و آخرین جلسه‌ی دادگاه رسیدگی به اتهامات کاوه قاسمی کرمانشاهی، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر در شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب کرمانشاه به ریاست قاضی مرادی برگزار شد.

به گزراش سایت تغییر برای برابری، در ابتدای این جلسه منشی دادگاه اتهامات «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام علیه امنیت ملی» را برای اخذ آخرین دفاع قرائت و نماینده دادستان نیز مواردی را در رابطه با اتهامات انتصابی عنوان نمود.

در ادامه مصطفی احمدیان به عنوان وکیل متهم ضمن رد اتهامات فوق به دفاع از موکل خود پرداخت. در پایان جلسه‌ی دادگاه نیز کاوه کرمانشاهی در جایگاه متهم توضیحاتی را در رابطه با زمینه‌ی فعالیت‌های خود که منجر به بازداشت و طرح اتهامات این‌چنینی علیه وی شده است بیان کرد.

نخستین جلسه‌ی دادگاه کاوه قاسمی کرمانشاهی، روزنامه نگار، فعال حقوق بشر و از اعضای کمپین یک میلیون امضاء برای تغییر قوانین تبعیض آمیز ٢٨ مهرماە ١٣٨٩ در شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب کرمانشاه برگزار شد .

انتشار اخبار و گزارش‌ها و انجام مصاحبه با رسانه‌های بیگانه در جهت تبلیغ علیه نظام، تشکیل سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان به قصد برهم زدن امنیت ملی و همچنین دیدار با خانواده زندانیان و جان‌باختگان سیاسی از جمله اتهامات این فعال کُرد می‌باشد.

کاوه کرمانشاهی ١۴ بهمن سال گذشته در کرمانشاه بازداشت و پس از گذراندن ١١٠روز حبس موقت در بازداشتگاه اداره اطلاعات که ٨٠ روز آن در سلول انفرادی بوده است، دوم خرداد ماه سال جاری با قرار وثیقه‌ی ١٠٠ میلیون تومانی آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید