خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت کاوه قاسمی کرمانشاهی به ۴ سال حبس قطعی

محکومیت کاوه قاسمی کرمانشاهی به ۴ سال حبس قطعی

خبرگزاری هرانا – کاوه قاسمی کرمانشاهی روزنامه‌نگار و فعال حقوق‌ بشر از سوی شعبه‌ی چهارم دادگاه تجدیدنظر کرمانشاه به ریاست قاضی روشنی به تحمل ۴ سال حبس تعزیری در زندان دیزل آباد این شهر محکوم شده است.

این حکم با کاهش ۱ سال از میزان محکومیت ۵ ساله‌ی‌ متهم در دادگاه بدوی، روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ماه سال جاری به وکیل وی ابلاغ شد.

به گزارش ادوار نیوز، این فعال حقوق بشر پیش از این توسط قاضی مرادی رییس شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمانشاه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان و تبلیغ علیه نظام به واسطه‌ی انتشار اخبار و گزارش‌ها و انجام مصاحبه با رسانه‌ها، هم‌چنین ارتباط با خانواده زندانیان و جان‌باختگان سیاسی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

هم‌چنین علاوه بر توقیف گذرنامه و تعدادی از اسناد و مدارک شخصی، طبق رای صادره تمامی وسایل ضبط شده هنگام بازداشت، شامل یک دست‌گاه لپ‌تاپ، کیس کامپیوتر، گوشی موبایل، دوربین عکاسی و اقلام دیگر به عنوان آلات و ابزار جرم به نفع دولت جمهوری اسلامی مصادره شده است.

کاوه کرمانشاهی ۱۴ بهمن ماه سال گذشته در کرمانشاه بازداشت و پس از گذراندن حدود ۴ ماه حبس موقت در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات این شهر، دوم خرداد ماه سال جاری با قرار وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. ۸۰ روز نخست بازداشتش را در سلول انفرادی و هفته‌ی آخر را نیز در اعتصاب غذا به سر برده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید