خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۹, 16th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۰/۱۸ ساعت ۷:۵۹:۵۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ نصور نقی پور به هفت سال حبس محکوم شد

هرانا؛ نصور نقی پور به هفت سال حبس محکوم شد

هرانا؛ نصور نقی پور به هفت سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – نصور نقی پور روزنامه نگار و فعال حقوق بشر  از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی پیر عباسی به هفت سال حبس تعزیری محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران”هرانا” این  روزنامه نگار محلی، وبلاگنویس و فعال حقوق بشر همزمان با یورش های سازمان یافته اطلاعات سپاه پاسداران در ۱۱ اسفند ماه سال گذشته به فعالان حقوق بشر در شهر قزوین بازداشت و به بند ۲ الف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زندان اوین منتقل شد.

اتهام این فعال حقوق بشر از سوی قاضی پیر عباسی، عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و تبلیغ علیه نظام اعلام شده است.

نصور نقی پور ۲۹ ساله و دانشجوی رشته ی فناوری اطلاعات و پژوهشگر آزاد فلسفه و اندیشه سیاسی است که مدیریت یک سایت آرشیو مقاله فارسی در زمینه های علوم انسانی را بر عهده داشته است.

این روزنامه نگار و فعال حقوق بشر پس از تحمل ۱۱۰ روز انفرادی در بند ۲ – الف زندان اوین در ۳۰ خرداد ماه سالجاری با تودیع وثیقه صد میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.

او از چهره های قدیمی وب فارسی است و تا کنون کمک شایانی در جهت گسترش محتوای مفید در حوزه سایبر و بسط وبلاگنویسی انجام داده است وی مدتی قبل بدلیل فعالیتهایش از محل کار خود اخراج شده بود.

یلدا مظفریان و امیر رئیسیان دو تن از وکلای نامبرده اظهار امیدواری کرده اند که حکم وی در دادگاه تجدیدنظر کاهش خواهد یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید