خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ادامه بازداشت غیر قانونی مختار زارعی

ادامه بازداشت غیر قانونی مختار زارعی

خبرگزاری هرانا – مختار زارعی از اعضای شورای مرکزی جبهه متحد کرد با وجود گذشت بیست روز از اتمام بازجوییها، هنوز در زندان مرکزی سنندج در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد.

به گزارش تا آزادی روزنامه نگاران، وی در تاریخ ۲۴ دی ماه در مراسم دومین سالگرد فوت ابراهیم لطف اللهی دانشجوی کرد در گورستان بهشت محمدی سنندج به همراه ۱۰ نفر دیگر از اعضای جبهه و اتحادیه دموکراتیک دانشجویان کرد بازداشت شد. زارعی ۵۴ روز در اداره اطلاعات سنندج تحت بازجویی بود و از تاریخ ۱۵ اسفند ماه به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.
با وجود این دادگستری سنندج از تبدیل قرار بازداشت وی به وثیقه و یا حتی تفهیم اتهام به ایشان خودداری ورزیده و وی را در وضعیت بلاتکلیف در زندان نگه داشته است.
شعبه پنجم دادیاری سنندج که پرونده زارعی در آنجا در جریان است از روز ۱۵ اسفند زمان انتقال وی به زندان،هر روز با عقب انداختن رسیدگی به پرونده ، تعیین وثیقه برای وی را در ابتدا به انتهای سال گذشته، سپس به بعد از تعطیلات یک هفته ای بعد از عید و اکنون به تعطیلات بعد از سیزده موکول کرده است. این در حالیست که نگهداری زندانی در زندان حتی به مدت یک روز بدون تمدید قرار بازداشت غیر قانونی می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید