خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  چهار پرونده جداگانه؛ صدور ۱۸ سال حکم حبس برای سه شهروند، انتقال معلم بازداشتی به زندان ارومیه

چهار پرونده جداگانه؛ صدور ۱۸ سال حکم حبس برای سه شهروند، انتقال معلم بازداشتی به زندان ارومیه

خبرگزاری هرانا – سه شهروند به نام‌های مختار زارعی، رزگار محمدی و تحسین پیروزی طی روزهای گذشته در سنندج، ارومیه و مریوان طی پرونده های جداگانه محاکمه و مجموعا به ۱۸ سال و نیم حبس محکوم شده‌اند. از طرفی پیمان نقشبندی، معلم بازداشتی اهل ارومیه از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان این شهر منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، “تحسین پیروزی” ٢٠ ساله فرزند تعلیم از اهالی روستای “سردوش” با حضور وکیل تسخیری از بابت اتهامات “جاسوسی” و “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط دادسرای نظامی مریوان به ١۵ سال حبس و تبعید به زندان بندر عباس محکوم شده است.

تحسین پیروزی هم اکنون در زندان مریوان در انتظار رأی نهایی دادگاه است. او در حالی که در پاسگاه روستای سردوش مشغول خدمت سربازی بوده، روز ۲۴ مهرماه ۹۷ توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت شده و پس از اتمام بازجویی‌ها به زندان مریوان منتقل شد.

دومین حکم حبس برای مختار زارعی در طی یکسال اخیر

بر اساس گزارشی دیگر “مختار زارعی”، شهروند ساکن سنندج در صفحه شخصی خود از صدور حکم سه سال زندان به اتهام “اجتماع و تبانی از طریق اعتراض به اعدام رامین حسین پناهی”، توسط شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب سنندج خبر داده است.

آقای زارعی به همراه تعداد دیگری از شهروندان در اواخر شهریورماه سال جاری در پی اعتراض به اجرای حکم اعدام سه زندانی سیاسی کرد برای چند روز بازداشت شده بود.

این دومین محکومیتی است که آقای زارعی امسال دریافت می کند، مورخ ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۷ نیز این فعال مدنی در حکمی غیابی دیگر از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال و از بابت «توهین به رهبر جمهوری اسلامی» به دو سال حبس محکوم شده بود.

شش ماه حبس برای زرگار محمدی

بنا بر گزارش دیگری از ماف نیوز، “رزگار محمدی” از اهالی پیرانشهر به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط دادگاه انقلاب ارومیه به شش ماه حبس محکوم شده است.

رزگار محمدی روز دوشنبه ۸ بهمن ۹۷ در بخش لاجان شهرستان پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و روز پنجشنبه ۲۵ بهمن پس از اتمام مراحل بازجویی، با تودیع وثیقه‌ی ۷۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات آزاد شده بود.

انتقال معلم بازداشتی به زندان ارومیه

از شهرستان ارومیه هم گزارش شده است که امروز یکشنبه ۱۲ اسفندماه، “پیمان نقشبندی” پس از اتمام بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات ارومیه به بند جرایم عادی زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

در این گزارش آمده است که وی معلم مدرسه روستای رشکان است و اتهام مطروحه علیه وی در مراحل بازجویی “تبلیغ علیه نظام” از طریق خواندن اشعار سیاسی در کلاس درس عنوان شده است.

مختار زارعی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید