خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷, 13th of July 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ ساعت ۱۳:۰۶:۰۱

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  دو شهروند در ارومیه و سنندج جمعا به ۸ سال حبس محکوم شدند

دو شهروند در ارومیه و سنندج جمعا به ۸ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – عصمت سلحشور، شهروند اهل ارومیه با اتهامات مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام به ۵ سال حبس و مختار زارعی، شهروند ساکن سنندج به صورت غیابی از بابت دو اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” به سه سال حبس محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، «عصمت سلحشور» فرزند خورشید از اهالی روستای فلکان از توابع مرگور ارومیه از سوی دادگاه انقلاب ارومیه با اتهاماتی مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام به ۵ سال حبس محکوم شد.

وی روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در شهرستان ارومیه بازداشت و به بازداشتگاه سپاه پاسداران منتقل شده بود.

بر اساس این گزارش هنوز اطلاع دقیقی از مصادیق مربوط اتهامات مطروحه علیه عصمت سلحشور به دست نیامده است و او تا پایان مراحل بازجویی، امکان دسترسی به وکیل و تماس با خانواده‌اش را نداشته است و‌ اخیرا بعد از صدور حکم، توانسته است خانواده‌اش را ملاقات کند.

از سوی دیگر مختار زارعی، شهروند ساکن سنندج طی یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشته است: “روز ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۷، به صورت غیابی از بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال و از بابت «توهین به رهبری» به دو سال حبس محکوم شده ام که اشد مجازات قابل اجرا می‌باشد”.

بر اساس این گزارش، این حکم در تاریخ ۱۶ دی‌ماه به وی ابلاغ شده است.

مختار زارعی روز شنبه ۳۰ تیرماه پس از احضار به دادگاه با مراجعه به دادسرای سنندج بازداشت شده بود. روز سه‌شنبه ۱۶ مراد پس از هفده روز بازداشت با تودیع وثیقه‌ تا زمان پایان دادرسی آزاد شده بود.

چند روز پیش از بازداشت، مختار زارعی علت مؤاخذه شدن خود را انتقاد از رهبر جمهوری اسلامی عنوان کرده‌ بود. او در رابطه با نقض حقوق بشر در ایران، از رهبر ایران انتقاد کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید