خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۹, 20th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۴ ساعت ۹:۲۷:۴۱

    خانه  > زندانیان  >  تهدید خانواده رضا جوشن همزمان با تشدید فشارها بر وی

تهدید خانواده رضا جوشن همزمان با تشدید فشارها بر وی

خبرگزاری هرانا – خانواده رضا جوشن در پی مصاحبه شان با رسانه های بین المللی فارسی زبان و تشریح وضعیت وخیم وی  و شرایط غیر انسانی حاکم بر زندانیان سیاسی مورد تهدید قرار گرفتند.همچنین این زندانی سیاسی به سلولهای انفرادی بند سپاه زندان گوهردشت منتقل شد.به گزارش  فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، جوشن که از ۲ ماه پیش در سلولهای امنیتی بند سپاه به سر می برده، همچنان مورد شکنجه و آزار روحی و جسمی قرار می گیرد.براساس این گزارش در برخی موارد مسئولان زندان دست بند و پابند به وی زده و  برای مدت طولانی او را با باتون های برقی مورد شکنجه قرار می دهند.

در حال حاضر تعداد از زندانیان سیاسی در سلولهای انفرادی و در شرایط طاقت فرسا و غیر انسانی به سر می برند که از جمله آنها ، بهروز جاوید طهرانی در سلولهای انفرادی بند ۱ و منصور اسالو در بند ۵ معروف به بند متادون می باشند.

لازم به یادآوری است که رضا جوشن ،دهم آذر سال گذشته با یورش مامورین وزارت اطلاعات در منزل دستگیر و به سلولهای انفرادی بند سپاه منتقل شد.مامورین وزارت اطلاعات همچنین در روز۱۶ آذرماه به منزل خانواده جوشن یورش بردند و زهرا اسدپور گرجی، مادر رضا را دستگیر و به سلولهای انفرادی بند سپاه منتقل کردند و پس از چند هفته بازجویی و شکنجه های جسمی و روحی به بند زنان زندان گوهردشت کرج منتقل کردند.

زندانی سیاسی زهرا اسد پور گرجی و فرزندش پیش از این به دلیل دیدار خانوادگی با فرزندش در قرار گاه اشرف در عراق دستگیر و ۱۶ ماه در زندان گوهردشت کرج بسر بردند و پس از پایان محکومیت غیر انسانی خود آزاد شدند.

آنها ۱۹ بهمن سال گذشته در شعبه ۱ دادگاه انقلاب توسط فردی به نام عاصف حسینی، رئیس این شعبه به حکم سنگین و غیر انسانی ۱ سال تبعید به زندان زنجان و ۴ سال تبعید به روستای قیلار زنجان محکوم شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید