خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۹, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۳/۰۹ ساعت ۱۳:۵۹:۳۰

    خانه  > زندانیان  >  کوهیار گودرزی اعتصاب غذای خود را شکست

کوهیار گودرزی اعتصاب غذای خود را شکست

خبرگزاری هرانا – کوهیار گودرزی که در اعتراض به رئیس بند ۳۵۰ زندان اوین، به سلول انفرادی منتقل شده و دست به اعتصاب غذای خشک زده بود، پس از دست‌یابی به چهار خواسته‌ی خود، اعتصاب غذا را شکست.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، چهار خواسته‌ی گودرزی، “رسیدگی به وضعیت بلاتکلیف پرونده‌اش”، “رسیدگی به وضعیت مجید توکلی”، “خروج از انفرادی و رسیدگی به شکایتش از رئیس بند ۳۵۰” و “دست‌یابی به حق ملاقات و تماس تلفنی” عنوان شده است.

امروز، یک‌شنبه نهم خرداد مادر این فعال حقوق بشر موفق شد با وی ملاقات کند. وضعیت جسمی و روحی گودرزی در این ملاقات نامناسب گزارش شده و به گفته‌ی مادرش، وی به شدت لاغر شده است.

از سوی دیگر، دادستان تهران نیز، طی ملاقات با گودرزی، خبر از رسیدگی به پرونده وی در روز چهارشنبه (۱۲ خرداد)، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به قضاوت پیرعباسی را داد.

هم چنین گودرزی از سلول انفرادی خارج شده و گویا به بند ۳۵۰ منتقل شده است. روز گذشته نیز، مجید توکلی دانشجوی پلی‌تکنیک پس از شش روز اعتصاب غذا از سلول انفرادی، به بند عمومی منتقل شده بود.

گودرزی ۱۶۰ روز را در زندان اوین گذرانده و هنوز هیچ‌گونه رسیدگی در مورد پرونده وی به عمل نیامده است.

کوهیار گودرزی، دانشجوی اخراجی رشته هوافضای دانشگاه صنعتی شریف، از ۲۹ آذرماه در بازداشت به سر می‌برد.

هم چنین حسین رونقی ملکی، فعال حقوق بشر نیز امروز درحالی برای سومین‌بار با خانواده‌اش ملاقات کرد که مادرش در مقابل زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده بود.

در روزهای اخیر، پس از انتشار خبر اعتصاب غذای کوهیار گودرزی، مجید توکلی و حسین رونقی ملکی، بسیاری از نهادهای داخلی و بین‌المللی مدافع حقوق بشر، با انتشار بیانیه‌هایی، مقامات ایران را «مسئول مستقیم» جان این فعالان مدنی و دانشجویی دانسته بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید