خبرگزاری هرانا
امروز شنبه 25 فوریه 2012, 20th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2012/02/25 ساعت 8:18:29

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت کوهیار گودرزی به ۶ سال حبس تعزیری

محکومیت کوهیار گودرزی به ۶ سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر و عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

گودرزی در دادگاه به اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “اجتماع و تبانی علیه نظام” به ۶ سال حبس محکوم شد.

کوهیار گودرزی که در تاریخ ۹ مردادماه بازداشت شده بود، بیش از ۶۰ روز در سلول انفرادی نگه‌داری شد و به مدت سه ماه از محل بازداشت او اطلاعی در دست نبود. به گفته خانواده این فعال حقوق بشر، وی همچنان در بند امنیتی ۲۰۹ به سر می‌برد و مسئولان امنیتی از انتقال او به بند عموم خودداری می‌کنند.

ادامه نگه‌داری کوهیار گودرزی در بند امنیتی ۲۰۹ در شرایطی صورت می‌گیرد که وی دوران بازجویی خود را پشت سر گذاشته و طبق قانون، می‌بایست به بند عمومی منتقل شود.

گودرزی هم‌اکنون هفتمین ماه بازداشت خود را در بازداشت‌گاه ۲۰۹ سپری می‌کند.

هم‌چنین پروین مخترع، مادر وی نیز که یک روز پس از بازداشت کوهیار، در کرمان دستگیر شده و از سوی دادگاه به تحمل ۲۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، در دادگاه تجدیدنظر به حبس تعلیقی محکوم شد. با این وجود به علت داشتن پرونده دیگری در شعبه ۱۰۴ دادگاه عمومی کرمان، قاضی از آزادی وی خودداری کرده است.

به گفته وکیل پروین مخترع، دادگاه دیگر او با اتهام “توهین به شهدا و رهبری” قرار است روز ۷ اسفندماه برگزار شود و در صورت صدور حکم برائت، وی از زندان آزاد خواهد شد.

پروین مخترع هم‌اکنون در بند عمومی زندان کرمان نگه‌داری می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید