خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ وضعیت وخیم حامد روحی نژاد در زندان اوین

هرانا؛ وضعیت وخیم حامد روحی نژاد در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مسئولین زندان در معالجه حامد روحی نژاد که به اتهام همکاری با انجمن پادشاهی به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است و از بیماری ام اس رنج می برد، کارشکنی می کنند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، حامد روحی نژاد زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۷ زندان اوین که پیش تر از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود به دلیل ابتلا به بیماری ام اس قادر به تحمل شرایط زندان نیست و می بایست در خارج از زندان تحت درمان قرار گیرد.

حامد روحی نژاد در نامه ای به مسئولین زندان بارها در خواست مرخصی استعلاجی کرده است و در بازدید جعفری دولت آبادی از بند ۳۵۰ نیز به صورت حضوری درخواست خود را مطرح کرده است که با وجود قول های مساعد مسئولین تا کنون پاسخی به وی ابلاغ و اجرا نموده است.

از سوی دیگر و در اقدامی غیر قانونی مسئولین امر از عودت داروهایی که با هزینه شخصی آقای روحی نژاد و توسط خانواده وی خریداری شده ممانعت به عمل آورده اند، نامبرده هزینه کلیه آزمایشات پزشکی از جمله آزمایش ام آر را خود پرداخت نموده است.

پزشکی قانونی پیش تر در تائید مطالب فوق بر عدم تحمل زندان از سوی این زندانی صحه گذاشته است و این همه در حالی است که دستگاه قضایی بدون توجه به بیماری این زندانی حکم ۱۰ سال زندان و تبعید به زندان زنجان که وضعیتی نا مساعدتر از زندان اوین دارد؛ به وی ابلاغ نموده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید