خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ در سایه عدم رسیدگی پزشکی / فلج تدریجی حامد روحی نژاد زندانی سیاسی

هرانا؛ در سایه عدم رسیدگی پزشکی / فلج تدریجی حامد روحی نژاد زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – وضعیت روحی و جسمی حامد روحی نژاد، زندانی محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین بر اثر تشدید بیماری “ام اس” و عدم رسیدگی پزشکی به شدت وخیم گزارش می شود.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، به علت حمله عصبی بیماری ام اس، یکی از دستان آقای روحی نژاد کاملا از کار افتاده و بینایی هر دو چشم ایشان نیز با مشکل جدی مواجه شده است. این زندانی سیاسی حتی از لحاظ شنوایی نیز دچار آسیب شده است. اما علیرغم مشکلات عدیده جسمی حاصل از بیماری، مسئولان زندان نسبت به بیماری این زندانی سیاسی کاملا بی تفاوت هستند.

این بی توجهی مسولان تا جایی است که فارغ از عدم انتقال وی به بیمارستان حتی در رساندن داروهایی که خانواده ی روحی نژاد با هزینه ی شخصی برای فرزندشان تهیه کرده اند نیز کارشکنی میکنند؛ به نظر می رسد مسئولان نسبت به خطارات بیماری ام اس بی توجه یا حداقل بی اطلاع باشند.

بیماری ام اس(Multiple Sclerosis) مختص اعصاب مرکزی -مغز و نخاع- بوده و با ایجاد لکه های سفید یا پلاک های متعددی در مغز از انتشار جریان الکترو شیمیایی رشته های عصبی جلوگیری کرده و باعث بروز اختلال در حرکات می شود.

این بیماری به منظور از کار نیافتدن کامل اندام های حرکتی نیاز جدی به فیزیوتراپی دارد و حتی داشتن برنامه ی غذایی ویژه ای که در برگیرنده ی انواع میوه ها و سبزیجات جهت تامین درصد بالایی از ویتامین های بدن و بهتر کار کردن دستگاه گوارش است، ضروری است. احتمال اینکه این بیماری در اثر عدم درمان و تشدید، کل اعضای بدن فرد را از کار افتاده کند، بسیار زیاد است.

حامد روحی نژاد دانشجوی رشته فلسفه، از اردی بهشت ماه سال ۸۸ تاکنون به اتهام عضویت در یکی از گروهای مخالف نظام در زندان نگهداری می شود و از حق داشتن حتی یک روز مرخصی استعلاجی نیز محروم بوده است.

وی در دادگاه های جمعی و نمایشی حوادث پس از انتخابات محاکمه و به اعدام محکوم شده بود که نهایتاْ این حکم در دادگاه تجدید نظر به ۱۰ سال حبس و تبعید به زنجان تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید