خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ ساعت ۲۳:۱۶:۳۶

    خانه  > slide, زندانیان  >  احمد کریمی؛ بیش از شش سال زندان در تبعید

احمد کریمی؛ بیش از شش سال زندان در تبعید

خبرگزاری هرانا – احمد کریمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان گنبدکاووس بیش از شش سال است که در زندان در تبعید و بدون مرخصی به سر می برد

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمد کریمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان گنبدکاووس که در اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ بازداشت شد، بیش از شش سال است که در زندان در تبعید و بدون مرخصی در حال تحمل محکومیت خود می باشد.

بنا بر همین گزارش، احمد کریمی که در بند یک زندان گنبدکاووس روزگار می گذراند، در اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ و بیش از یک ماه پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت شد. وی پس از گذراندن بیش از یک ماه در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین، بازداشتگاه ویژه وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین و پس از آن حضور در دادگاههای تلویزیونی پس از انتخابات سال ۸۸ در دادگاه انقلاب تهران به اعدام محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۱۵ سال زندان در تبعید کاهش یافت.

خانواده احمد کریمی می گویند که با توجه به دوری راه و مسافت زیاد از اسلامشهر تا گنبدکاووس، بیش از ۴ ماه است که وی را ندیده اند و از حال او بی خبر هستند.

کریمی که در هجوم نیروهای امنیتی به خانه وی در شبانگاهی در ماه اردیبهشت سال ۸۸ بازداشت شده با اتهام ارتباط با انجمن پادشاهی ایران روبرو بوده است. در این پرونده کسانی چون محمدرضا علیزمانی، آرش رحمانپور، پیمان عارفی و حامد روحی نژاد نیز حضور داشته اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید