خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۸۹, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۶/۰۲ ساعت ۹:۳۱:۵۵

    خانه  > کارگران  >  نرخ بیکاری در گلستان ۲۴ درصد اعلام شد

نرخ بیکاری در گلستان ۲۴ درصد اعلام شد

خبرگزاری هرانا – استاندار گلستان با اشاره به اینکه استان از نظر نرخ بیکاری در رتبه ۲۹ کشور قرار دارد، گفت: بر مبنای نرخ اشتغال ناقص آمار بیکاری استان در سال گذشته ۲۴ درصد بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، جواد قناعت پیش از ظهر سه شنبه در نشست استانداری گلستان افزود: هر فرد که در طول هفته کمتر از مبنای مشخص شده در اداره کل کار، فعالیت داشته باشد جزو جمعیت اشتغال ناقص محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های ایجاد اشتغال در استان اجرای کامل مصوبات دو سفر رئیس جمهور به استان و تعریف پروژه‌های جدید اشتغالزا برای سفر سوم رئیس جمهور به استان است.

قناعت اضافه کرد: همچنین اجرای دقیق برنامه‌های پنجم توسعه که با شروع سال جدید پیگیری می‌شود کمک جدی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها خواهد بود.

استاندار گلستان در ادامه با تاکید بر لزوم توجه بیشتر مدیران به موضوع جذب سرمایه در استان تصریح کرد: مدیران باید با پرهیز از بداخلاقی‌ها و مرزبندی‌های بومی و غیر‌بومی تنها به فکر جذب سرمایه و رونق اقتصادی استان باشند.

به گفته قناعت مدیران باید سرمایه‌گذاران را فارغ از اینکه چه کسی هستند و در کجا زندگی می‌کنند به سمت سرمایه‌گذاری در استان هدایت و مردم را از منافع اقتصادی آن بهره‌مند کنند.

وی عنوان داشت: رفع موانع دست و پاگیر اداری و تعریف پروژه‌های نو و کلیدی شایانی به جلب سرمایه به استان خواهد کرد.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار رسانه‌ها در انجام این مهم اظهار داشت: رسانه‌ها باید با ارتقای سطح مطالبات مردم در این بخش شرایط را برای کار و همت مضاعف مدیران آماده کنند.

وی تاکید کرد: همچنین حضور پررنگ رسانه‌ها در جلسات کارگروه سرمایه‌گذاری و اشتغال استان موجب انعکاس فعالیت مسئولان در این بخش و آگاهی مردم از روند پیگیری امور می‌شود.

قناعت جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان را مثبت و کاربردی ارزیابی کرد و گفت: هرچه این جلسات چالشی‌تر و با اظهار نظرات کارشناسی همراه باشد خروجی مناسب‌تری را شاهد خواهیم بود.

استاندار گلستان با اشاره به تعهد این استان بر ایجاد میزان معینی شغل در سال ۱۳۸۹ اظهار داشت: مطابق سند اشتغال، گلستان باید تا پایان امسال ۱۷ هزار و ۲۱۷ فرصت شغلی را مهیا کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید