خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  نرخ ۳۰ درصدی بیکاری در جاسک

نرخ ۳۰ درصدی بیکاری در جاسک

خبرگزاری هرانا – علی سالاری معاون برنامه ریزی فرماندار جاسک گفت: با وجود ۴۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی در دشت جگین ، نرخ بیکاری در این شهرستان به ۳۰ درصد رسیده است.
به گزارش ایسنا، معاون برنامه ریزی فرماندار جاسک در همایش تجلیل از بهره برداران نمونه بخش کشاورزی شهرستان جاسک اظهار کرد: با سرمایه گذاری که در زمین‌های دشت جگین در حال انجام است نباید در این شهرستان مشکل بیکاری داشته باشیم.وی افزود: متاسفانه نرخ بیکاری در این شهرستان به ۳۰ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه از ۴۰۰۰ هکتار زمین کشاورزی در دشت جگین ، تنها۲۰۰۰ هکتار زیر کشت محصولات کشاورزی قرار دارد، تصریح کرد: لازم است برنامه‌ریزی‌ها به نحوی انجام شود تا به ازای هرهکتار یک نفر اشتغال ایجاد شود.

سالاری به بهره‌وری در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: بهره برداران ما باید از کشاورزی سنتی به روش‌های مدرن تر روی آورند و همچنین فرآیند تولید نیز از کارایی معیشتی به تولید اقتصادی تبدیل شود.

در ادامه ، مدیر جهاد کشاورزی جاسک نیز از زیر کشت رفتن دشت بارق در ۴۰ کیلومتری شهرستان بشاگرد خبرداد و گفت: دشت بارق نیز مانند دشت جگین پتانسیل‌های خوبی در بخش کشاورزی دارد که مطالعات آن انجام شده و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم کشت محصولات را آغاز کنیم.

گرگیج به مرغوبیت هندوانه‌های کشت شده سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: امسال به علت مرغوب بودن هندوانه‌های دشت جگین در دشت‌های بزرگ جیرفت هندوانه کشت نشده است.

مدیر جهاد کشاورزی جاسک از مسئولین خواست تا به کشاورزی جاسک به خصوص دشت جگین نگاه ویژه‌ای صورت گیرد.

محصولات کشاورزی دشت جگین به کشورهای اروپایی صادر می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید