خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سخنرانی علی مطهری، احمد توکلی، ابراهیم اصغر زاده و نجفقلی حبیبی لغو شد

سخنرانی علی مطهری، احمد توکلی، ابراهیم اصغر زاده و نجفقلی حبیبی لغو شد

خبرگزاری هرانا ـ همایش «همدلی و همزبانی دولت و ملت» که قرار بود در آن علی مطهری، نجفقلی حبیبی، ابراهیم اصغرزاده و احمد توکلی سخنرانی کنند، شب گذشته به دستور شورای تامین استان البرز لغو گردید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان، لغو سخنرانی‌ها و مناظرات در حالی انجام می‌شود که میزبانان این همایش‌ها، تاییدیه‌ها و مجوزات لازم را از مراکز نظارتی متعدد اخذ می‌کنند، اما غالبا در لحظات آخر با فشار مراکز امنیتی و نهادهای خاص، این برنامه‌ها لغو می‌شود. این در حالی‌است که رهبری جمهوری اسلامی در بیانات مختلف خود به برپایی «کرسی‌های آزاد اندیشی» تاکید کرده است. وزارت کشور دولت تدبیر و امید هنوز پس از گذشت دو سال از آغاز فعالیت خود نتوانسته یک توازن سیاسی معقول و پذیرفته شده در جامعه را برقرار سازد.

متن بیانیه کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به شرح زیر است:

مردم شریف و آگاه ایران

سال‌جاری از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان سال «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» نام‌گذاری شده است تا بتوان در سایه تفاهم بین دولت و ملت، کشور را از گزند آسیب‌های پیش رو محافظت نمود. در این بین تشکل‌های سیاسی و احزاب نیز که به عنوان یکی از لوازم مردم‌سالاری، واسطه بین حاکمیت و ملت محسوب می‌شوند، قادرند با جمع‌آوری و دسته‌بندی مطالبات شهروندان و انتقال آن به دولتمردان عامل وحدت بخش به حساب آیند. در این راستا «کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان» تصمیم گرفت همایشی را با حضور و سخنرانی نمایندگان شاخص مجلس از جناح‌های مختلف و افراد صاحب‌نظر درعرصه سیاسی برگزار نماید.

هدف اصلی از برپایی این مراسم تبیین شاخص‌های مهم شعار سال بود. با توجه به اعلام آمادگی شعبه کانون در استان البرز مقرر گردید گردهمایی در سالن شهیدان نژاد فلاح که بزرگترین مرکز همایش واقع در استان البرز می‌باشد، برگزار گردد. بدین منظور مکاتبات لازم جهت هماهنگی با استانداری البرز در تاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۲۵ و متعاقب آن با فرمانداری شهرستان کرج صورت پذیرفت و قرارداد اجاره سالن نیز پس از پرداخت هزینه آن منعقد گردید. مع‌الوصف بعد از اعلام اسامی سخنرانان و پس از آن‌که کارت‌های دعوت بین مردم توزیع گردیده بود و دست‌اندرکاران خود را آماده اجرای مراسم نموده بودند مسئولان ذی‌ربط در استانداری و فرمانداری اعلام نمودند که شورای تأمین با برگزاری آن مخالفت کرده و بهانه‌های واهی را برای فرار از مسئولیت خود طرح نمودند و بدین‌سان همایشی را که می‌توانست باعث نزدیکی گروه‌های سیاسی و ایجاد مفاهمه بین مردم و مسئولان گردد با چالش جدی مواجه نمودند. هرچند گفته می‌شود گروه‌های فشار با طرح درخواست‌های غیرقانونی و نامتعارف مانند تغییر سخنرانان و یا جابجایی محل برگزاری همایش عملاً در اتخاذ چنین تصمیمی دخالت داشته‌اند.

کانون همبستگی دانشجویان و فارغ التحصیلان ضمن اعتراض شدید به این اقدام غیرقانونی و محفوظ دانستن پیگیری حق خویش از مجاری قانونی، اعلام می‌دارد تداوم چنین برخوردهای تبعیض آمیز و غیرمدنی با احزاب و تشکل‌های سیاسی نتیجه‌ای جز تضعیف وحدت ملی و تنزل همدلی بین آحاد مردم نخواهد داشت. در این راستا از وزیر محترم کشور و رئیس شورای امنیت کشور تقاضا دارد دستور دهند مسئولان استان البرز توضیحات قانع کننده‌ای برای عدم موافقت با برگزاری این مراسم به این تشکل و افکارعمومی ارائه نمایند.

هم‌چنین کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان از میهمانان ارجمندی که مترصد حضور در این همایش بودند و به ویژه سخنرانان گران‌قدر این مراسم آقایان حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی لاری، دکتر علی مطهری، دکتر نجفقلی حبیبی، دکتر ابراهیم اصغرزاده، دکتر محسن مهرعلیزاده و دکتر احمد توکلی عذرخواهی نموده و از اعلام آمادگی این عزیزان برای شرکت در این همایش تقدیر و تشکر می‌نماید و اطمینان می‌دهد تا دست‌یابی به حقوق حقه خود در برگزاری آزادنه مراسم از پای نخواهد نشست.

کانون همبستگی دانشجویان و فارغ التحصیلان

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید