خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵, 20th of April 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ ساعت ۲۳:۴۹:۰۳

    خانه  > زندانیان  >  بیانیه؛ اعتراض هنرمندان تجسمی به بازداشت کارن وفاداری و آفرین نیساری

بیانیه؛ اعتراض هنرمندان تجسمی به بازداشت کارن وفاداری و آفرین نیساری

خبرگزاری هرانا – جمعی از اهالی صنف هنرهای تجسمی با انتشار بیانیه‌ای، اطلاع‌رسانی درباره وضعیت کارن وفاداری و آفرین نیساری، دو گالری‌دار بازداشت‌شده را درخواست کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران آنلاین، در این بیانیه که نام حدود ۲۰۰ هنرمند و گالری‌دار در پای آن درج شده، آمده است: «تا امروز حدود پنج‌ماه از بازداشت و دستگیری آفرین نیساری و همسرشان، کارن وفاداری، مدیران و مؤسسان گالری و بنیاد فرهنگی «آن» و تعطیلی این مراکز هنری و فرهنگی می‌گذرد. در این مدت، اخبار غیرموثق، شایعات و گمانه‌زنی‌های متعددی میان اهالی هنر و رسانه‌ها درباره این اتفاق صورت گرفته که با انتظار جمعی برای روشن شدن وضعیت آن‌ها همراه بوده است.

اکنون ما اهالی هنر اعم از هنرمندان، مدیران گالری‌ها، معماران، نمایشگاه‌گردانان، منتقدان و مجموعه‌داران آثار هنری در راستای وظیفه صنفی خود، خواستار شفافیت نهادهای قضایی در این مورد هستیم. بدیهی است که دادرسی عادلانه و علنی حق همه اقشار جامعه از جمله اقلیت‌های مذهبی و نهادهای اجتماعی است و با توجه به پیشینه فعالیت‌های فرهنگی این خانواده و اهمیت حضور آنان در میان اهالی هنر، تسریع روند اطلاع‌رسانی شفاف، به رفع نگرانی‌های موجود در این مورد کمک خواهد کرد.»

لازم به ذکر است کارن وفاداری و آفرین نیساری زوج دوتابعیتی ایرانی-آمریکایی زرتشتی در ششمین ماه از بازداشت خود هم‌چنان در زندان اوین به صورت بلاتکلیف نگهداری می شوند. خانم نیساری از حدود یک هفته قبل به بند نسوان (زنان) منتقل شده اما نگهداری همسر وی آقای وفاداری در بند ۲-الف و احتمالا در سلول انفرادی، ادامه دارد. این زوج تحت اتهام اولیه «جاسوسی» بازجویی شده اند اما هنوز دادگاهی برای آن‌ها برگزار نشده و اتهامات آنان رسما اعلام نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید