خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بیانیه ی جمعی از فعالان مدنی داخل کشور درباره ی اعتصاب غذای نرگس محمدی

بیانیه ی جمعی از فعالان مدنی داخل کشور درباره ی اعتصاب غذای نرگس محمدی

خبرگزاری هرانا ـ جمعی از فعالان حقوق بشر و کنشگران مدنی داخل کشور با صدور بیانیه ای درباره ی اعتصاب غذای نرگس محمدی، از وی خواستند که با پایان دادن به اعتصاب غذای خود موجب آرامش خاطر خانواده، فرزندان و دوستدارانش گردد.

متن کامل این بیانیه که برای انتشار در اختیار هرانا قرار گرفته است عینا در پی می آید؛

نرگس محمدی، فعال برجسته ی  حقوق بشر در ایران و کنشگر کارزار لغو گام به گام اعدام (لگام)، به سبب دوری ناگزیر از فرزندانش که در خارج از کشور به سر می برند، و محروم بودن از امکان تماس تلفنی با آنها، از روز دوشنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۵، در زندان دست به اعتصاب غذا زده است. متاسفانه مقامات قضایی و مسئولان زندان او را از برقرارکردن کمترین رابطه با فرزندانش، که حق طبیعی هرانسان درهر شرایط است، محروم نگه داشته اند.

به تازگی نرگس محمدی را تنها به دلیل فعالیتهای حقوق بشری اش به ده سال حبس مجدد محکوم کرده اند و حال آنکه او به دلیل ابتلا به بیماری دشوارش که مسئولان زندان تا کنون کمتر به آن توجه کرده اند، استحقاق صدور حکم عدم تحمل کیفر را دارد.

با توجه به این شرایط ناروا به لحاظ جسمی و نیز دوری از فرزندان، اکنون بیش از دو هفته است که او به اعتصاب غذا روی آورده است که شرایط دشوارش را از آنچه هست نیز بمراتب دشوارتر می کند.

ما این گونه مجازاتها را که به واقع مجازات سیاسی است، اما مسئولان از پذیرش آن تحت این عنوان سر باز می زنند، مغایر با نص صریح قانون اساسی می دانیم که آزادی قلم، اندیشه و بیان و نیز آزادی تظاهرات و اعتراضات بدون حمل اسلحه را مجاز دانسته است.

ما از مسئولان و  دولتمردان جمهوری اسلامی می خواهیم که هرچه زودتر به هرگونه مصداق تخلف از این بخش از قانون اساسی که همواره بر پایه ی تفسیر خود ، به اجرای آن پرداخته اند پایان دهند و بیش از این به نمونه های پرشمار نقض حقوق بشر در ایران نیفزایند. در زمان کنونی رواست که آنان به وضعیت نرگس محمدی که در شرایطی این چنین دشوار قرار گرفته است توجه نشان داده و زندگی او را دریابند و به خواسته قانونی او که تماس با فرزندانش می باشد، عمل نمایند.

ما همچنین، با تقدیر از پایداری و شهامت نرگس محمدی، از او می خواهیم که با وجود شرایط تحمیل شده بر او به زندگی عادی بازگردد و فرزندانش را از مهر مادری و همراهانش در پهنه ی فعالیتهای حقوق بشری را از داشتن همراهی چنین با صلابت و پایدار محروم نکند و با پایان دادن به اعتصاب غذای خود موجب آرامش خاطر خانواده، فرزندان و دوستدارانش گردد.

۲۴ تیرماه ۱۳۹۵

احمدرضا احمدپور

بابک احمدی

جعفر پناهی

گیتی پورفاضل

علیرضا جباری

فریبرز رئیس دانا

نسرین ستوده

منصور فرجی

اصغر فرهادی

فریده مرادخانی

عبدالله مرادی

اسماعیل مفتی زاده

محمد ملکی

محمد نوریزاد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید