خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جمعی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج؛ خواهان بازگشت فوری نرگس محمدی و آتنا دائمی هستیم

جمعی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج؛ خواهان بازگشت فوری نرگس محمدی و آتنا دائمی هستیم

خبرگزاری هرانا – تعدادی از زنان زندانی سیاسی در بند زنان زندان اوین به مناسبت چهلمین روز و در همراهی با خانواده‌های داغدار اعتراضات سراسری آبان از روز شنبه ۳۰ آذرماه اقدام به تحصن چند روزه در دفتر بند زنان سیاسی زندان اوین کردند. در پی آغاز این تحصن مسئولان زندان اوین زندانیان تحصن کننده را به پرونده‌سازی جدید و تبعید به زندان‌های دیگر تهدید کرد. در ادامه این روند نرگس محمدی، فعال حقوق بشر محبوس، روز سه‌شنبه ۳ دی ماه همراه با خشونت و ضرب و شتم به زندان زنجان تبعید شد و آتنا دائمی، کنشگر مدنی محبوس نیز به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. در واکنش به این اقدامات، محمد بنازاده امیرخیزی، محمدعلی منصوری، سعید ماسوری، مجید اسدی، آرش صادقی، پیام شکیبا و مطلب احمدیان، هفت تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج طی نامه‌ای رفتارهای خشونت آمیز غلامرضا ضیایی، رئیس زندان اوین را فراتر از فرد و سیستماتیک توصیف کرده و گفته‌اند “ما زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج ضمن دعوت به مقاومت و ابراز همدردی با همه خواهرانمان در بند زنان زندان اوین خواهان بازگشت فوری نرگس محمدی و آتنا دائمی از زندان زنجان و بند امنیتی دو الف به بند سیاسی در زندان اوین و رسیدگی‌های فوری پزشکی به آنان هستیم”.

آتنا دائمی، کنشگر مدنی زندانی در زندان اوین تاریخ ۱۰ دی ماه طی یک تماس تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین خبر داده بود. پیشتر نیز نرگس محمدی، سخنگو و نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر روز سه‌شنبه ۳ دی ماه همراه با خشونت و ضرب و شتم شدید به زندان زنجان تبعید شد. تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، از ضرب و شتم او هنگام انتقال وی به زندان زنجان توسط غلامرضا ضیایی، رئیس زندان اوین و ماموران امنیتی خبر داد بود. خانم محمدی در این ضرب و شتم ها زخمی و دچار خونریزی شده است. نرگس محمدی، طی نامه‌ای به شرح وقایع و برخورد رییس زندان اوین و نیروهای امنیتی در جریان انتقال خود به زندان زنجان پرداخته بود.

 این اقدامات در پی تحصن هشت تن از زنان زندانی سیاسی در بند زنان زندان اوین به مناسبت چهلمین روز و در همراهی با خانواده‌های داغدار اعتراضات سراسری آبان ماه صورت گرفته است. منیره عربشاهی، نرگس محمدی، یاسمن آریانی، صبا کردافشاری، آتنا دائمی، مژگان کشاورز، سمانه نوروز مرادی و سهیلا حجاب، هشت تن از زنان زندانی سیاسی در بند زنان زندان اوین از روز شنبه ۳۰ آذرماه طی نامه‌ای از تحصن چند روزه خود در دفتر بند زنان سیاسی زندان اوین به مناسبت چهلمین روز و در همراهی با خانواده‌های داغدار اعتراضات سراسری آبان خبر داده بودند.

محمد بنازاده امیرخیزی، محمد علی منصوری، سعید ماسوری، مجید اسدی، آرش صادقی، پیام شکیبا و مطلب احمدیان طی نامه‌ای نسبت به انتقال آتنا دائمی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین و تبعید نرگس محمدی به زندان زنجان واکنش نشان داده و رفتارهای خشونت آمیز غلامرضا ضیایی، رئیس زندان اوین را فراتر از فرد و سیستماتیک توصیف کردند.

متن کامل این نامه که جهت انتشار در اختیار هرانا قرار گرفته است، در ادامه می‌آید:

“اخیرا از قول سخنگوی «روابط عمومی زندان اوین» عنوانی که هیچ زندانی در هیچ دوره ای نامی از آن به گوشش نخورده بود، ادعای ضرب و شتم خانم نرگس محمدی توسط رئیس زندان اوین، غلامرضا ضیایی تکذیب شد و پس از آن سخنگوی همیشه خندان قضائیه رژیم نیز در اسرع وقت وقوع این جنایت را رد نمود غافل از آنکه در نزد مردم ایران در این حکومت همواره قاعده بر این بوده که هیچ خبری صحت ندارد مگر آنکه تکذیب شود.

پیش از این تعدادی از زندانیان زندان گوهردشت که ضیایی را از زندان کهریزک در سال ۸۸ می شناختند، بارها از توحش جنون آمیز او در آن سال ها و شهوت شکنجه کردن زندانیان گفته‌اند. محدودیت و موقوف کردن امکانات زندانیان برای ارضای عطش خودشیفتگی و کینه توزی نسبت به زندانیان سیاسی، تهدید به تجاوز و سر به نیست کردن زندانیان و ضرب و شتم تا حد مرگ و به کما رفتن زندانی تنها بخشی از واقعیت عریان شخصیت اوست که یادآور افرادی همچون لاجوردی جلاد ( که از قضا عکس او را همیشه بالای سرش دارد) تا سعید مرتضوی جنایتکار و فاسد است. مساله از تقلیل واقعیت به شخصیت این فرد فراتر می رود و جلوه ای سیستماتیک پیدا می کند.

کسانی که ساده اندیشانه یا مزورانه مسئله و جنایت را تا حد یک مسئله فردی و یک مدیر اشتباهی تقلیل می دهند غافل از آن هستند که غیر مستقیم ساختار فاسد و جنایتکار موجود را مشروع و تائید می نمایند، گویا که یک نفر بصورت نابجا در قضائیه ای که در ۴۰ سال گذشته بجز جنایت، کشتار، شکنجه، فساد، ظلم و بی عدالتی هیچ دستاوردی نداشته بکار گمارده شده است ! وقوع این جنایت بوسیله ضیایی که جزء فحش های رکیک جنسیتی و مثانه و کلیه پُر که به زندانیان حواله می کند هیچ چیزی برای ارائه ندارد (او در پاسخ زندانیان عادی که از او چیزی درخواست می کردند همیشه پاسخ می داد که یک مثانه و کلیه پُر دارد که اگر می‌خواهند وی حاضر است بدهد) در این دوران خطیر بار دیگر برای همه و به ویژه خانواده های زندانیان و همه وجدان های بیدار روشن ساخت که در داخل زندان‌ها چه خبر است.

ضیایی به واسطه وجود فردی بنام امین وزیری تحت عنوان معاون دادستان و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی، دست خود را برای هرگونه جنایتی باز می بیند چرا که مجوز و تاییدیه‌ها را وزیری صادر می نماید.

ما زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج ضمن دعوت به مقاومت و ابراز همدردی با همه خواهرانمان در بند زنان زندان اوین خواهان بازگشت فوری خانم‌ها نرگس محمدی و آتنا دائمی از زندان زنجان و بند امنیتی دو الف به بند سیاسی در زندان اوین و رسیدگی های فوری پزشکی به آنان هستیم و به تمام مهره های ریز و درشت رژیم می گوییم که روز حساب نزدیک است و پایه های حکومتتان بسی لرزان و مردم ایران این جنایات را هرگز فراموش نخواهند کرد.

محمد بنازاده امیرخیزی، محمد علی منصوری، سعید ماسوری، مجید اسدی، آرش صادقی، پیام شکیبا، مطلب احمدیان / زندان رجایی شهر کرج / دی ماه ۱۳۹۸”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید