خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  پیام تسلیت دراویش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ در پی قتل علیرضا شیرمحمدعلی

پیام تسلیت دراویش گنابادی محبوس در زندان تهران بزرگ در پی قتل علیرضا شیرمحمدعلی

خبرگزاری هرانا – بیش از یکصد و بیست تن از دراویش گنابادی محبوس یا آزاد شده از زندان تهران بزرگ با انتشار نامه ای ضمن ابراز همدردی با خانواده همبند خود علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی که روز دوشنبه در این زندان به قتل رسید، از خانواده های خود خواسته‌اند به همراه خانواده دیگر زندانیان روز جمعه بر سر مزار وی در بهشت زهرا حاضر شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۱۲۴ تن از دراویش گنابادی محبوس یا آزاد شده از زندان تهران بزرگ با انتشار پیام تسلیت با خانواده همبند خود، علیرضا شیرمحمدعلی ابراز همدردی کردند.

متن کامل این پیام که نسخه ای از آن جهت انتشار در اختیار هرانا قرار گرفته است در ادامه می آید:

“صرف وجود زندانی عقیدتی و سیاسی در یک کشور نشانگر ستمگری و تمامیت‌خواهی حاکمان آن کشور است. زیرا اگر گوش شنوا و چشم بینایی به نگاه‌ها و اعتراض‌های متفاوت بود زندانی هم در کار نبود. اما این حکومت رنج زندان را کافی ندانسته و با محروم کردن زندانی از حقوق ابتدایی‌اش از زندان وسیله‌ای برای رنج و آزار بیشتر زندانیان می‌سازد و حتی از تدارک زندانی متناسب با جرم و اتهام سیاسی پرهیز میکند.

دریغ که رنج ما زندانیان سیاسی و عقیدتی و سیاسی شهوت خودکامه ها را نمی‌کاهد. ما باید کشته شویم. مثل صیادی نصیری زندانی سیاسی محبوس در زندان قم که به خاطر عدم انتقالش به زندان سیاسی اعتصاب غذا کرد و به دنبال بی توجهی مسئولان قضایی و امنیتی جانش را از دست داد. مثل محمد راجی درویش گنابادی که در بازداشتگاه شاپور تا سر حد مرگ شکنجه شد و جان داد. مثل ستار بهشتی که از فرط شکنجه کشته شد. و این آخر هم جوان رعنای ۲۱ ساله؛ همبندی‌مان در زندان فشافویه، علیرضا شیرمحمدعلی که با ضربات پی در پی چاقوی دو بزهکار قاتل در مقابل چشم زندانبان به سلول کشانده شد و قصابی شد.

ما درویش‌های گنابادی که طعم تلخ شکنجه و ناکامی و محرومیت و تبعیض را سال‌هاست چشیده‌ایم و در زندان فشافویه دوران حبسمان را می‌گذرانیم مراتب همدردی خود را با خانواده داغدار آقای شیرمحمدی اعلام می‌کنیم و از خانواده‌های خود می‌خواهیم که روز جمعه همراه با دیگر خانواده زندانیان بر سر مزار این جوان رنج‌کشیده‌ی جان به تلخی باخته حاضر شوند.

جمعی از دراویش گنابادی محبوس یا آزاد شده از زندان فشافویه.

لازم به ذکر است شب دوشنبه ۲۰ خردادماه ۹۸، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ توسط دو زندانی محکوم از بابت جرائم مربوط به قتل و مواد مخدر به قتل رسید و روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه، پیکر وی بدون اعلام عمومی قبلی در قطعه ۳۲۴ بهشت زهرا تهران بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ ساله و  اهل محله نازی آباد تهران در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت شده‌ و از بابت اتهامات “توهین به مقدسات”، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

لازم به ذکر است مرگ زندانیان سیاسی در ایران بر اثر شرایط محیطی، بدرفتاری مسئولین، عدم رسیدگی پزشکی تعمدی و بروز درگیری در اثر عدم رعایت اصل تفکیک جرائم سابقه ای طولانی دارد. وقایعی که کمتر تاکنون به مجازات عوامل آن منتهی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید