خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ به قتل رسید

علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی در زندان تهران بزرگ به قتل رسید

خبرگزاری هرانا – علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی زندان تهران بزرگ شب گذشته در این زندان به قتل رسید. گفته می شود قتل این زندانی ۲۱ ساله با ضربات چاقو و توسط دو زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر و قتل صورت گرفته است. نگهداری این زندانی سیاسی بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در کنار زندانیان با جرائم مختلف علت اصلی این اتفاق بوده است. این در حالی است که آقای شیرمحمدی از تاریخ ۲۳ اسفند ۹۷ تا ۲۷ فروردین ۹۸ در اعتراض به این موضوع دست به اعتصاب غذا زده و با وعده نماینده دادستان که هیچ گاه عملی نشد به اعتصاب خود پایان داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۰ خردادماه ۹۸، علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ به قتل رسید.

گفته می شود قتل این زندانی حدود ساعات پایانی شب گذشته توسط دو زندانی با جرائم مربوط به مواد مخدر و قتل صورت گرفته است. وی از طریق ضربات چاقو در ناحیه شاهرگ و شکم به شدت مجروح شده و پیش از اعزام به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

محمدهادی عرفانیان کاسب، وکیل مدافع علیرضا شیرمحمدعلی در گفتگوی کوتاهی در تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “آقای شیرمحمدعلی شب گذشته در حالی که بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در یکی از اندرزگاه های زندان تهران بزرگ نگهداری می شده است توسط زندانیان با جرائم غیرسیاسی به قتل رسیده است”.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “به دلیل اینکه جزئیات این قتل تاکنون توسط رسانه های داخلی و مسئولین مشخص نشده و به آن پرداخته نشده است احتمال این می رود که این دو زندانی با وعده مسئولین زندان و با هدف حذف علیرضا شیرمحمدعلی دست به این عمل زده باشند. از سوی دیگر این دو زندانی که مرتکب قتل شده اند از زندان رجایی شهر به زندان تهران بزرگ تبعید شده و این احتمال وجود دارد که این اقدام به دلیل بازگرداندن آنان به زندان سابق خود بوده باشد”.

علیرضا شیرمحمدعلی ۲۱ ساله و  اهل محله نازی آباد تهران در تاریخ ۲۴ تیرماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت شده‌ و از بابت اتهامات “توهین به مقدسات”، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی”، “توهین به رهبری” و “تبلیغ علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی که بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ در حال تحمل حبس بود از تاریخ ۲۳ اسفندماه ۹۷ در اعتراض به شرایط نامناسب نگهداری در این زندان و مخالفت با طرح درخواست انتقال به زندان اوین و رعایت اصل تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده و در تاریخ ۲۷ فروردین ماه با وعده مساعد نماینده دادستان به اعتصاب غذای خود پایان داد. وعده ای تا لحظه مرگ این زندانی هیچ گاه محقق نشد.

جلسه دادگاه تجدید نظر علیرضا شیرمحمدعلی نیز بنا بود در تاریخ ۱۸ تیرماه سال جاری و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار شود. این جلسه دادگاه در تاریخ ۲۰ فروردین ماه پس از اخذ مهلت وکیل جهت مطالعه پرونده به روزهای آتی موکول شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید