خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مهدی کروبی؛ ملک‌الموت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت حصر غیرقانونی ما خواهد بود

مهدی کروبی؛ ملک‌الموت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت حصر غیرقانونی ما خواهد بود

خبرگزاری هرانا – مهدی کروبی با نگارش نامه‌ای خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی ضابطه می‌گذرد و ظاهراً پایانی هم بر این خودسری نیست، عنوان کرد “با این روند به نظر مى‌رسد ملک‌الموت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد، بدین روی که یا ما زودتر می رویم و یا آن دیگری”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سحام نیوز، مهدی کروبی در نامه‌ای خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، خواسته تا برای دومین بار، درخواست او مبنی بر استعفاء از سمت دبیرکلی حزب را بررسی و نهایی کنند. دبیرکل اعتماد ملی در حالی درخواست استعفا داده که روز جمعه گذشته، دومین کنگره سراسری حزب اعتماد ملی، علیرغم برخی حواشی برگزار گردید.

مهدی کروبی، کلید رفع حصر را در دست عزرائیل دانسته و افزوده:‌ “هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی ضابطه می‌گذرد و ظاهراً پایانی هم بر این خودسری نیست و کسی هم خود را در قبال آن پاسخگو نمی‌داند. با این روند به نظر مى‌رسد عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد بدین روی که یا ما زودتر می رویم و یا آن دیگری.”

آیت‌الله خامنه‌ای، یا آنطور که مهدی کروبی گفته “آن دیگری”؛ آمر ۸ سال حصر غیرقانونی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد است.

مهدی کروبی، به همراه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، بیش از هفت سال است که پس از تجمع ۲۵ بهمن سال ١٣٨٩ در بازداشت خانگی است.

بخشی از نامه مهدی کروبی به نقل از سحام نیوز در ادامه می‌آید:

“از خرداد ۸۸ وقتی رئیس جمهور مستقر برای بار دوم در انتخاباتی مضحک و فرمایشی با افزایش ۷ میلیونی رأی بر کرسی ریاست جمهوری نشانده شد، اعتراض مردم به تقلب و مهندسی انتخابات متأسفانه تحمل نشد و مردم معترض با خشونت سرکوب گردیدند، وارد فاز جدیدی شدیم. پس از نامه های هشدار دهنده‌ام خطاب به مسئولین و مردم که در اعتراض به سرکوب خشن معترضین نگاشته شد، هزینه سنگینی بر همه ما تحمیل شد. دفتر شخصی، ساختمان حزب و روزنامه اعتماد ملی یک‌شبه با حضور مأموران امنیتی توقیف شد. با این حال در این سال‌ها به همت چهره‌های ارزشمند چراغ اعتماد ملی روشن ماند که جا دارد از همه‌ی عزیزان تشکر و قدردانی کنم.

هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی ضابطه می‌گذرد و ظاهراً پایانی هم بر این خودسری نیست و کسی هم خود را در قبال آن پاسخگو نمی‌داند. با این روند به نظر مى‌رسد ملک‌الموت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد، بدین روی که یا ما زودتر می‌رویم و یا آن دیگری.

به هرجهت در شرایط فعلی امکان حضور و حل و فصل اختلافات دوستان نیست و واضح است که تداوم چنین شرایطی به مصلحت کلى حزب نمی باشد. لذا همانطور که قبلاً از شورای مرکزی حزب خواستم و دوستان و همکاران مخالفت کردند بار دیگر مصرانه می خواهم که استعفای اینجانب را در جلسه شورای مرکزی مطرح و انتظار دارم اعضاى این شورا به اتفاق آراء با آن موافقت کنند تا راه انتخاب دبیرکل مطابق اساسنامه با اکثریت آرا فراهم گردد.

یقین داشته باشید که اگر روزی از حصر خارج شوم بعنوان عضوی از حزب در کنار شما خواهم بود.

مهدی کروبی
جماران
۹ خردادماه ۱۳۹۷”

مهدی کروبی چندی پیش نیز با نگارش نامه‌ای سرگشاده از آیت‌الله خامنه‌ای خواست تا پاسخگوی عملکرد ۳۰ ساله خود بوده و زمینه را برای اصلاح ساختاری نظام فراهم آورد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید