خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  فرزند کروبی؛ رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده است

فرزند کروبی؛ رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده است

خبرگزاری هرانا – حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی با اشاره به صحبت‌های اخیر آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور اعلام کرد که بر اساس گفته یک منبع موثق رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده است و اگر رهبری تا ۱۰ روز آینده نظرشان را اعلام نکنند این مصوبه لازم‌الاجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، «حسین کروبی» فرزند مهدی کروبی درباره‌ گفته‌های اخیر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، مبنی بر تلاش برای در کنار هم قرار گرفتن شخصیت‌های برجسته‌ی نمادین و شکل‌گیری وحدت در کشور طی روزهای آتی، گفت: “یک منبع موثق به من گفته است که رفع حصر در شورای عالی امنیت ملی تصویب شده است”.

کروبی با اشاره به اینکه این جلسه به‌طور کلی راجع به برداشتن محدودیت‌ها و حصرها بوده است، گفت: “من از یک منبع موثقی پرسیدم که صحبت‌های اخیر آقای جهانگیری به چه علت بوده است، گفتند که در آخرین جلسه‌ی شورایعالی امنیت، مصوب شده است که رفع حصر انجام شود و آن را تمام کنند. این مصوبه تصویب و خدمت رهبری هم فرستاده شده است”.

وی در آخر توضیح داد: “درحال حاضر منتظر هستند که رهبری نظرشان را راجع به این مصوبه‌ی شورای امنیت بگویند؛ این‌طور که می‌گویند اگر رهبری تا ده روز نظرشان را اعلام نکنند، این مصوبه لازم‌الاجرا است”.

لازم به ذکر است، محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی از رهبران معترضان به انتخابات ۱۳۸۸ گفت “یک منبع موثق” به او خبر داده که “رفع حصر در شورای‌عالی امنیت ملی تصویب شده است”.

وی تاکید کرده بعد از تصمیم اخیر شورای عالی امنیت ملی در مورد محصورین و آقای خاتمی بوده که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، از احتمال دور هم جمع شدن “شخصیت های نمادین” سخن گفته است.

در خردادماه مهدی کروبی با نگارش نامه‌ای خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه هشت سال است که از حصر غیر قانونی و بی ضابطه می‌گذرد و ظاهراً پایانی هم بر این خودسری نیست، عنوان کرد “با این روند به نظر مى‌رسد ملک‌الموت عزرائیل تعیین کننده سرنوشت آن باشد، بدین روی که یا ما زودتر می رویم و یا آن دیگری”.

همچنین فاطمه کروبی در فروردین ماه و در دیدار با جمعی از نمایندگان ادوار مجلس و تعدادی از زندانیان پیش از انقلاب ۵۷ با اظهار تاسف نسبت به تداوم غیر مسئولانه حصر و با انتقاد از حسن روحانی گفته است که دولتمردان باید توجه کنند که سه سال بیشتر از عمر این دولت باقی نمانده و وعده‌های فراوانی در حوزه اقتصاد، فرهنگ و سیاست بر زمین مانده و متاسفانه اراده‌ای هم در دولت برای اجرایی کردن وعده‌ها و تقابل با قانون گریزان دیده نمی‌شود.

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی بیش از هفت سال است که بدون محاکمه در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

آزادی این افراد از شعارهای انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید