خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  نامه سه تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در حمایت از خواسته آتنا دائمی، زندانی در اعتصاب

نامه سه تن از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در حمایت از خواسته آتنا دائمی، زندانی در اعتصاب

خبرگزاری هرانا – اسماعیل عبدی، آرش صادقی و یوسف عمادی، سه زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در نامه‌ای سرگشاده، ضمن اعلام حمایت از «خواسته مشروع» آتنا دائمی نسبت به “آسیب‌های اجتماعی ناشی از نقض حقوق خانواده ها در بازداشت‌های غیرقانونی و ایجاد فضای بی اعتمادی در جامعه نسبت به استقلال قوه قضاییه” هشدار دادند.

متن کامل این نامه را در ادامه به نقل از هرانا بخوانید؛

“در جوامع امروزی شمار سازمان‌ها و نهادهایی که برای تامین حقوق شهروندی و حفظ حریم امن خانواده ها تلاش می کنند رو به افزایش گذارده و جهان به این باور رسیده که امنیت جامعه در گرو آرامش خانواده است. بر این اساس در تدوین میثاق‌ها و منشورهای بین المللی و قانون اساسی کشورها به این مهم توجه ویژه ای شده و مانیفست تحکیم آرامش وامنیت عمومی دست‌مایه کسب آرا و کرسی‌های سیاسی احزاب فراگیر است.

یکی از حقوق پایمال شده خانواده‌ها در کشور ما، یورش غیرقانونی به منزل برخی متهمان جهت بازداشت بدون حکم ورود و احضاریه، در میان حیرت و ترس اعضای خانواده است.

اکنون آتنا دائمی فعال حقوق کودکان کار برای برداشته شدن اتهام از دو خواهرش که جرمی جز دفاع از حریم امن خانه نداشته اند در اعتصاب غذا به سر می برد. او با در دست گرفتن جان خویش، ورود غیرقانونی نیروهای امنیتی به منزل‌شان، بدون حکم و کارت شناسایی و ایجاد رعب و وحشت و ضرب و شتم اعضای خانواده اش را محکوم نموده است.

ما امضاکنندگان ذیل به عنوان فعالان حقوق بشر ضمن اعلام حمایت از خواسته مشروع آتنا دائمی نسبت به آسیب‌های اجتماعی ناشی از نقض حقوق خانواده ها در بازداشت‌های غیرقانونی و ایجاد فضای بی اعتمادی در جامعه نسبت به استقلال قوه قضاییه هشدار می دهیم.

اسماعیل عبدی، آرش صادقی و یوسف عمادی
بند ۳۵۰ – زندان اوین”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید