خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  درخواست جمعی از فعالان اهل سنت از فواد یوسفی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

درخواست جمعی از فعالان اهل سنت از فواد یوسفی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – دهها تن از فعالان اهل سنت و کنشگران مدافع حق آزادی مذهب با امضای نامه ای سرگشاده خطاب به فواد یوسفی، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج که از ۲۱ روز قبل در اعتصاب غذا به سر می برد ضمن برحق دانستن مطالبات او از این زندانی خواستند به خاطر حفظ سلامت و جان خود به این اعتصاب پایان دهد و مطالبات خود را از طرق دیگری دنبال کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۱۱۵ فعال اهل سنت و دغدغه مندان آزادی مذاهب با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به فواد یوسفی که از ۲۱ روز پیش در اعتراض به وضعیت پرونده و شرایط محیطی خود دست به اعتصاب زده است خواستند تا این زندانی به  اعتصاب خود پایان دهد و مطالب به حق خود را از طرق دیگری که همراه با حفظ سلامت و امنیت جان او  باشد پیگیری کند.

متن کامل این نامه به نقل از هرانا در پی می آید:

برادر عزیز، آقای فواد یوسفی،
با سلام
ما جمعی از برادران و خواهران دینی شما و مدافعان کرامت انسانی از اعتصاب غذای حضرتعالی که از حدود سه هفته قبل آغاز شده با خبر و از بابت سلامت و جان شما بیمناک شدیم.

مبارزه شما برای تحقق عدالت و دفاع از شعائر الهی و انسانی را اجر می نهیم و آن را نشانه ای از وجدان بیدار و ایمان قوی شما می دانیم، شما را جزوی از سرمایه ملت ایران در مسیر تحقق حق و عدالت می دانیم از اینرو حفظ سلامت و جان شما را دغدغه خود می دانیم.

ما باور داریم که مطالبات شما بر حق و قانونی است و آنکه باید امروز در زندان باشد نه شما که ناقضان زورمند قانون هستند برای همین از شما می خواهیم همچون همیشه در پی حق جویی خود استوار قدم و پیگیر باشید اما از روش هایی استفاده کنید که خیر شما و جنبش عدالتخواهی ملت ایران و برادران و خواهران دینی شما در آن باشد.

امضا کنندگان این نامه که در نگرانی از وضعیت شما به سر می برند از شما بدین وسیله درخواست می کنند تا به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان دهید و مطالبات قانونی و به حق خود را از طرق دیگر که جان و سلامت شما به خطر نیفتند پیگیری بفرمایید.
مطمنا در این مسیر حق جویی در کنار شما خواهیم بود
برادران و خواهران شما

* هویت ۱۱۵ امضا کننده این نامه نزد هرانا محفوظ است.

لازم به ذکر است هرانا در گزارش ۲۶ دیماه خود در رابطه با فواد یوسقی گزارش کرده بود آقای یوسفی از ابتدای اعتصاب ۱۲ کیلوگرم کاهش وزن داشته و در حال حاضر دچار افت فشار «۸ روی ۶» شده است.

این زندانی سنی مذهب که در سال ۸۹ دستگیر شده، به ۸ سال حبس محکوم شده است و هم اکنون ایام محکومیت خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می کند.

آقای یوسفی که از مشکلات جسمی و روحی در رنج است امکان تحمل ماههای پایانی حبس خود را ندارد از این رو خواهان بررسی پزشکی پرونده خود و پاسخگویی مسئولان زندان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید