خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  نامه زندانیان اعتصابی زندان قزل‌حصار به مناسبت هفته وحدت

نامه زندانیان اعتصابی زندان قزل‌حصار به مناسبت هفته وحدت

خبرگزاری هرانا – چهار زندانی اهل‌سنت در زندان قزل‌حصار کرج که از تاریخ ۱۳ آبان ماه سال جاری در اعتراض به حکم اعدام خود و همچنین عدم رعایت اصل تفکیک جرایم در حق خود دست به اعتصاب غذا زده‌اند طی نامه‌ای که یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته می‌گویند: «اى مردم روشننفکر ایران ما جوانان اهل سنت که در زندانهاى کردستان، آذربایجان غربى، سیستان و بلوچستان، گرگان، اهواز، بندرعباس، کرمانشاه، رجایى شهر، اوین و قزل‌حصار به سر می‌بریم نمونه هایى از وحدتى هستیم که از آن دم می‌زنند.»

متن کامل این نامه را در زیر می‌خوانید:

به نام خداوند بخشنده مهربان

با عرض سلام و تشکر فراوان از تمام کسانیکه که صداى مظلومیت ما را شنیده‌اند و از ما دفاع کرده‌اند.

نامه اى راجع به وضعیت زندانیان اهل سنت در ایران براى مردم شریف ایران و همچنین نصیحت به مسؤلان نظام عزیزان و بزرگواران هفته وحدت نزدیک است اما چه وحدتى؟!

وحدتى که در آن بعضى از آخوندهاى اهل تشیع می‌توانند به راحتى به عقاید اهل سنت توهین کنند از جمله آخوند بیژن دانشمند و آخوند جویبارى و مجله سبز شماره ۱۳ ابراهیم حاتمى کیا و خیلى از مسؤلین و شخصیتهاى دیگر نظام ایران، این‌ها نمونه هاى کوچکى از توهینهاى سازماندهى شده اى هستند که به صورت روزانه به اهل سنت روا داشته می‌شود و به جاى اینکه این افراد خاطى دادگاهى شوند یا مورد سؤال قرار گیرند برعکس مقام و پایه‌هایشان بزرگ‌تر می‌شود و عزیز‌تر می‌شوند ولى اگر ما در مناطق اهل سنت عقاید خودمان را تبلیغ کنیم و یا به توهینهایى که به عقایدمان می‌شود اعتراض مسالمت آمیزى داشته باشیم تفرقه چى و تند رو و محاربه و مفسد فی الأرض می‌شویم.

اى مردم روشننفکر ایران ما جوانان اهل سنت که در زندانهاى کردستان، آذربایجان غربى، سیستان و بلوچستان، گرگان، اهواز، بندرعباس، کرمانشاه، رجایى شهر، اوین و قزل‌حصار به سر می‌بریم نمونه هایى از وحدتى هستیم که از آن دم می‌زنند.

ما زندانیان عقیدتى کرد در زندان قزلحصار که در ۷۲ومین روز از اعتصاب غذا به سر می‌بریم و با گرسنگى با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنیم و بگذارید کمى از وضعیت خودمان برایتان بگوییم.

ما ۱۴ ماه است که در زندان مواد درکثیف‌تیرن و سخ‌ترین شرایط روحى و روانى به سر می‌بریم.

سال گذشته در تاریخ ۲۱ آذر ۹۱ نامه اى به رئیس قوه قضائیه فرستادیم تا به مشکلات ما رسیدگى کند در متن نامه ذکر کردیم که ما ۱۰ تن از زندانیان اهل سنت کرد نسبت به حکم اعدام صادر شده در یک دادگاه فرمالیته و ساختگى بدون داشتن حق وکیل و انتقال به زندان مواد اعتراض داریم و خواستار رسیدگى به وضعیت موجود هستیم ولى در عوض ۶ تن از ما را در تاریخ ۷دیماه ۹۱ به اتهام مواد و مفسد فی الأرض به نامهاى اصغر و بهنام رحیمى، کیوان زند کریمى، هوشیار محمدى، بهرام احمدى و محمد ظاهر بهمنى اعدام کردند.

بعد از آن هرچه نامه دادیم شاید به وضعیت ما ۴ نفر رسیدگى کنند یا ما را به زندان رجایى شهر برگردانند هیچ جوابى ندادند و در عوض زندان را بر ما و خانواده هاى ما سخت‌تر کردند.

حالا اگر ما در اعتصاب غذا به سر می‌بریم به این معنى نیست که خداى ناکرده توکلمان را به خدا از دست داده باشیم بلکه نسبت به ظلمى که به خودمان و خانواده‌هایمان می‌شود اعتراض کرده‌ایم و در برابر این ظلم مقاومت می‌کنیم.

ما چیز زیادى نخواسته‌ایم جز اینکه اگر مرتکب جرمى شده‌ایم چرا در شهر خودمان دادگاهى نشده‌ایم؟ چرا محاکمه ما علنى و عدلانه نبوده؟ چرا حق وکیل گرفتن نداریم؟ چرا نباید در زندان شهر خود باشیم؟ و چرا باید در زندان مواد نگه دارى شویم؟

عزیزان، مردم هوشیار و حق طلب ایران! ما بیگناهیم وهیچ جرمى مرتکب نشده‌ایم جز اینکه عقیده توحیدیمان را تبلیغ کردیه‌ایم وبه توهینهایى که به عقاید ما اهل سنت شده است اعتراض کرده‌ایم.

ما به خوبى می‌دانیم که مرگ و زندگى دست خداست و هیچ کس نمی‌تواند در آن دخالتى بکند مگر به اذن خدا پس از مرگ هیچ هراسى نداریم و خوب است بدانید که حکم اعدام تنها براى ما ۴ نفر صادر نشده بلکه ۴۰ نفر از زندانیان اهل سنت کرد در دادگاههاى غیر عادلانه و در دقایق محدودى به اعدام محکوم شده‌اند.

اما نصیحتمان به مسؤلان نام این است که شمایى که این همه دم ظلم ستیزى و دفاع از مظلومین و وحدت و برادرى می‌زنید صداى مظلومیتهاى داخل حکومت خود را بشنیوید زیرا که واجب‌تر است تا کشورهاى اطراف.

وحدت نباید فقط شامل اهل تشیع یا افرادیکه به نظام وابسته‌اند باشد، بلکه باید شامل حال همه باشد نه اینکه اگر وقتى به عقیده فردى توهین شد و آن شخص اعتراض کرد محاربه و مفسد فی الأرض شناخته شود و اعدام شود.

بدانید با کشت و کشتار و اعدام هیچ چیزى درست نمی‌شود بلکه لذتى که در عفو وبخشش است در انتقام نیست بدانید که ظلم پایدار نیست و باعث کینه و بغض می‌شود و زمانى خود را بروز می‌دهد.

بدانید که حکومت با کفر می‌ماند و با ظلم نه! صداى بچه هایى که بى پدر شده‌اند زنانى که چشم به راه شوهرانشان هستند پدر و مادرانى که چشم به راه فرزندان و دلبندانشان هستند را بشنوید و از دعاى مظلوم بترسید که بین دعاى مظلوم و خداوند هیچ پرده اى نیست.

چهره اسلام را با انتقام و اعدام به دنیا نشان ندهید بلکه آنرا با رأفت و عطوفت نشان دهید.

شما که ادعاى پیروى از امام على دارید ببینید که امام على چگونه حکومت کرد و با مردمش چگونه برخورد مى کرد و امام حسین براى چه پیغامى قیام نمود.

از تمام کسانى که صداى مظلومیت ما را در حالیکه تمام وجودمان درد می‌کند و از گرسنگى خواب نداریم و بی‌حال افتاده‌ایم و چندین بار بیهوش شده‌ایم و با درد دست و پنجه نرم می‌کنیم شنیده‌اند تشکر می‌کنیم می‌خواهیم به این صداى مظلومیت ما جواب دهند و از تمام کسانیکه به این نداى مظلومیت جواب دادند و دفاع کرده‌اند کمال تشکر را داریم.

از طرف زندانیان اهل سنت کردستان زندان قزلحصار

حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی

به مناسبت هفته وحدت

۲۳/ ۱۰/ ۹۲

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید