خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدیدنظر؛ دو فعال صنفی به حبس و دیگر مجازات ها محکوم شدند

دادگاه تجدیدنظر؛ دو فعال صنفی به حبس و دیگر مجازات ها محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – محکومیت ایرج توبه ایها (نجف آبادی) و حسین اشرفی، دو تن از اعضای کانون صنفی معلمان شهرستان نجف آباد، توسط شعبه سی و هفت دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان عینا تایید شد. در دادگاه بدوی، آقای توبه ایها به شش سال حبس، دو سال تبعید و پرداخت جزای نقدی و آقای اشرفی نیز به یک سال حبس که به مدت چهار سال به تعلیق در آمده، محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محکومیت ایرج توبه ایها (نجف آبادی) و حسین اشرفی توسط دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان عینا تایید شد.

بر اساس حکمی که در تاریخ نهم تیرماه، توسط شعبه ۳۷ دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان به ریاست مستشاران علی دیانی و احمد گنجعلی دارانی صادر و به این فعالان صنفی ابلاغ شده، آقای توبه ایها از بابت اتهام توهین به رهبری به دو سال حبس، در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس، از بابت اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی به یک سال حبس و همچنین به اتهام نشر اکاذیب از طریق سامانه های رایانه ای به دو سال زندان و پرداخت پانزده میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است، او همچنین از بابت مجازات تکمیلی به دو سال تبعید به دهستان دهسلم شهر نهبدان واقع در استان خراسان جنوبی محکوم شده است. آقای اشرفی نیز از بابت اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی به یک سال حبس محکوم شده که این حکم به مدت چهار سال به حالت تعلیق در آمده است.

جلسه بدوی دادرسی به اتهامات این شهروندان در اسفند ماه سال گذشته توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه انقلاب نجف آباد برگزار شد. این فعالان صنفی نهایتا در اواسط اردیبهشت ماه سال جاری، توسط مرجع قضایی مذکور به احکام مورد اشاره محکوم شدند.

قرار جلب به دادرسی این فعالان صنفی در دی ماه ۱۴۰۲ توسط شعبه دوم دادسرای عمومی شهرستان نجف آباد، صادر شده بود.

ایرج توبه ایها (نجف آبادی) عضو کانون صنفی معلمان نجف آباد، در پاییز ۱۴۰۱ به مدت ۳۵ روز، در بهار ۱۴۰۲ به مدت ۵ روز و در پاییز ۱۴۰۲ به مدت ۱۳ روز در را بازداشت بسر برده بود. او پیش از نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخوردهای قضایی را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید