خانه  > slide, زندانیان  >  عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت رضوانه احمد خان بیگی در زندان اوین

عدم رسیدگی پزشکی؛ گزارشی از آخرین وضعیت رضوانه احمد خان بیگی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – رضوانه احمد خان بیگی، فعال مدنی در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان اوین است. خانم احمد خان بیگی که اکنون ششمین ماه از دوران بارداری خود را سپری میکند و از بیماری صرع رنج میبرد، از رسیدگی پزشکی مناسب و اعزام به بیمارستان محروم مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضوانه احمد خان بیگی، فعال مدنی محبوس در زندان اوین از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “خانم احمد خان بیگی از بیماری صرع رنج میبرد و اکنون ششمین ماه از دوران بارداری خود را در زندان سپری میکند، رضوانه تنها یک‌بار در سومین ماه بارداری برای انجام سونوگرافی به بیمارستان منتقل شد و از آن زمان تاکنون، از رسیدگی پزشکی تخصصی محروم مانده است. خانواده این زندانی به شدت نگران سلامت جسمانی خانم احمد خان بیگی و فرزندش هستند و از مسئولان زندان انتظار دارند که شرایط رسیدگی پزشکی مناسب با وضعیت او را برای وی فراهم آورند.”

رضوانه احمدخان بیگی در تاریخ بیست و هفتم شهریورماه ۱۴۰۲، به همراه همسر خود بهفر لاله زاری، زندانی سیاسی سابق، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد.

خانم احمد خان بیگی پس از بازداشت به زندان قرچک ورامین انتقال یافت و چندی بعد به زندان اوین منتقل شد. همسرش بهفر لاله زاری نیز به زندان اوین منتقل شد.

آنها نهایتا در دی ماه سال گذشته، در یک پرونده مشترک توسط شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری، هر کدام از بابت اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی به چهار سال حبس و بابت تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس، مجموعا ده سال زندان محکوم شدند.

این حکم نهایتا در اسفندماه همان سال، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی حوزان تایید شد.

رضوانه احمدخان بیگی و بهفر لاله زاری پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و تحمل حبس را داشته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید