خانه  > slide, زندانیان  >  نگهداری در سلول انفرادی؛ تداوم اعتصاب محمد داوری در زندان عادل‌آباد شیراز

نگهداری در سلول انفرادی؛ تداوم اعتصاب محمد داوری در زندان عادل‌آباد شیراز

خبرگزاری هرانا – محمد داوری، فعال کارگری محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز که در سلول انفرادی این زندان نگهداری می‌شود، کماکان در اعتصاب غذا بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد داوری، فعال کارگری کماکان در سلول انفرادی زندان عادل‌ آباد شیراز است.

براساس گزارشات دریافتی هرانا؛ آقای داوری بیش از دو هفته است که در سلول انفرادی نگهداری می‌شود و همچنان در اعتصاب بسر میبرد. افزون بر این، خانواده این زندانی تاکنون موفق به ارتباط با فرزند خود نشده‌اند، امری که موجب افزایش نگرانی‌های آنها و نزدیکان محمد داوری شده است.

آقای داوری که پیشتر به صورت تنبیهی به سلول انفرادی منتقل شده بود، در تاریخ نوزدهم خردادماه، در اعتراض به این اقدام دست به اعتصاب غذا زده بود.

محمد داوری مورخ بیست و ششم اردیبهشت ماه امسال بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد. آقای داوری پیشتر با دریافت ابلاغیه ای جهت اجرای حکم حبس به این شعبه احضار شده بود.

وی اوایل آذرماه سال گذشته توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی از بابت اتهام توهین به رهبری به سه سال حبس تعزیری، منع خروج از کشور با ابطال گذرنامه، منع فعالیت در فضای مجازی و اقامت اجباری در شهرستان بردسیر کرمان به مدت دو سال و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به نفع گروه های معاند در فضای مجازی به یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی سه سال حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده داوری در رابطه با جزئیات روند دادگاه به هرانا گفته بود: “دادگاه در رابطه با طرح اتهام توهین به رهبری علیه متهم هیچ مصداقی را اعلام نکرد. همچنین بخش دیگری از پرونده وی از بابت اتهام نشر اکاذیب در دادگاه کیفری شیراز در حال بررسی است.”

جلسه دادرسی به اتهامات محمد داوری در تاریخ بیست و هشتم آبان ماه ۱۴۰۲، به صورت غیابی در این مرجع قضایی برگزار شده بود.

محمد داوری، متولد ۱۳۷۳ در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مدرک کارشناسی عمران دانشگاه آزاد یاسوج و دانشجوی مقطع کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه گلستان شیراز، پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید