خانه  > slide, زندانیان  >  زندان عادل آباد شیراز؛ پنجمین روز از اعتصاب محمد داوری در سلول انفرادی

زندان عادل آباد شیراز؛ پنجمین روز از اعتصاب محمد داوری در سلول انفرادی

خبرگزاری هرانا – محمد داوری، فعال کارگری محبوس در زندان عادل آباد شیراز، پنجمین روز از اعتصاب خود را در سلول انفرادی سپری میکند. وی از روز شنبه نوزدهم خردادماه از بند سبز این زندان به سلول انفرادی منتقل شده و از آن زمان تاکنون در اعتصاب بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد داوری، فعال کارگری زندانی کماکان در اعتصاب بسر میبرد.

آقای داوری روز شنبه نوزدهم خردادماه از بند سبز زندان عادل آباد شیراز به سلول انفرادی منتقل شد. وی در اعتراض به این اقدام دست به اعتصاب غذا زد و اکنون پنجمین روز از اعتصاب خود را سپری میکند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده آقای داوری ضمن تاکید بر وضعیت بهداشتی نامناسب سلول محل نگهداری این زندانی، به هرانا گفت: “انتقال تنبیهی محمد به سلول انفرادی پس از اعتراض او و تعدادی از زندانیان به نحوه برخورد مسئول فروشگاه زندان و ایجاد تنش میان آنها صورت گرفت. همزمان با وی، دو زندانی سیاسی به نام‌های سجاد زارع و سیروس مولودی نیز به سلول انفرادی منتقل شدند. روز جاری آقای مولودی به بند سبز زندان بازگردانده شد و آقای زارع نیز به بند قضایی زندان عادل آباد شیراز (سوییت) انتقال یافت.”

محمد داوری مورخ بیست و ششم اردیبهشت ماه امسال بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان عادل آباد شیراز منتقل شد. آقای داوری پیشتر با دریافت ابلاغیه ای جهت اجرای حکم حبس به این شعبه احضار شده بود.

وی اوایل آذرماه سال گذشته توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی از بابت اتهام توهین به رهبری به سه سال حبس تعزیری، منع خروج از کشور با ابطال گذرنامه، منع فعالیت در فضای مجازی و اقامت اجباری در شهرستان بردسیر کرمان به مدت دو سال و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به نفع گروه های معاند در فضای مجازی به یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی سه سال حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده داوری در رابطه با جزئیات روند دادگاه به هرانا گفته بود: “دادگاه در رابطه با طرح اتهام توهین به رهبری علیه متهم هیچ مصداقی را اعلام نکرد. همچنین بخش دیگری از پرونده وی از بابت اتهام نشر اکاذیب در دادگاه کیفری شیراز در حال بررسی است.”

جلسه دادرسی به اتهامات محمد داوری در تاریخ بیست و هشتم آبان ماه ۱۴۰۲، به صورت غیابی در این مرجع قضایی برگزار شده بود.

محمد داوری، متولد ۱۳۷۳ در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مدرک کارشناسی عمران دانشگاه آزاد یاسوج و دانشجوی مقطع کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه گلستان شیراز، پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید