خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت هفت کارگر از جمله دو نوجوان انجامید

فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت هفت کارگر از جمله دو نوجوان انجامید

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، هفت کارگر از جمله دو نوجوان در شهرهای، میاندوآب، ایذه، مهاباد و کرج دچار حادثه شدند. طی این حوادث، یک کارگر جان خود را از دست داد و شش کارگر دیگر مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر ساختمانی هفده ساله در کرج حین انجام کار دچار مصدومیت شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در این خصوص گفت: در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع حادثه در یک ساختمان نیمه کاره واقع در باغستان غربی کرج، ماموران آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

مهدی سمیعی در ادامه افزود: با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد که یک کارگر نوجوان هفده ساله حین انجام کار در یک ساختمان نیمه کاره بر اثر سقوط به درون یک چاه پنج متری دچار مصدومیت شده است.

به گفته وی، کارگر مذکور توسط ماموران آتش نشانی از درون چاه خارج و جهت سیر مراحل درمانی به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

مصدومیت سه کارگر ساختمانی در مهاباد

به گزارش ایلنا، سه کارگر ساختمانی در مهاباد حین انجام کار دچار حادثه شدند.

بر اساس این گزارش، در پی فروریختن دیوار یک ساختمان در روستای قوزلوجه واقع در شهرستان مهاباد، سه کارگر دچار مصدومیت شدند.

در این گزارش آمده است، دو نفر از کارگران مصدوم به صورت سرپایی درمان و کارگر سوم به علت شکستگی به بیمارستانی در ارومیه منتقل شده است.

لازم به ذکر است روز گذشته خبرگزاری ایرنا از مرگ یک کارگر بنای حدود ۵۰ ساله طی حادثه مذکور خبر داده بود.

یک کارگر در ایذه دچار مصدومیت شد

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه هفتم خردادماه، یک کارگر در ایذه حین انجام کار دچار حادثه شد.

مسئول واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرستان ایذه در این خصوص گفت: در ساعت ۱۳:۲۵ دقیقه ظهر امروز یک کارگر حین انجام کار در ارتفاع مخزن آب در حال تاسیس شهر ایذه، با سقوط از ارتفاع مخزن دچار مصدومیت شد.

احسان احمدپوری در ادامه افزود: کارگر مذکور به دلیل شدت جراحات وارده جهت سیر مراحل درمانی به پرسنل اورژانس تحویل داده شد.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در میاندوآب

به گزارش ایرنا، امروز دوشنبه هفتم خرداد ۱۴۰۳، دو کارگر از جمله یک نوجوان در میاندوآب حین انجام کار دچار حادثه شدند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی آذربایجان غربی در این خصوص اعلام کرد: ظهر امروز دو کارگر حین انجام کار در روستای شین آباد شهرستان میاندوآب بر اثر سقوط از بالابر دچار حادثه شدند که امدادگران اورژانس به محل اعزام شدند.

وی در ادامه افزود: یکی از این کارگران با پنجاه سال سن به دلیل شدت جراحات وارده در محل حادثه جان خود را از دست داد. کارگر نوجوان دیگر با هفده سال سن پس از انجام اقدامات پیش بیمارستانی در محل حادثه، جهت سیر مراحل درمان به بیمارستان منتقل شد.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید