خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  علی مصلحی، روزنامه نگار جهت تحمل حبس احضار شد

علی مصلحی، روزنامه نگار جهت تحمل حبس احضار شد

خبرگزاری هرانا – علی مصلحی، روزنامه نگار ساکن کاشان، جهت تحمل دوران محکومیت خود به شعبه اجرای احکام کیفری کاشان احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی مصلحی جهت تحمل حبس احضار شد.

سعید غلامیان، وکیل دادگستری ضمن انتشار این خبر نوشت که آقای مصلحی برای تحمل سه سال و یک ماه حبس تعزیری خود به شعبه اجرای احکام کیفری کاشان احضار شده است.

علی مصلحی پیشتر توسط شعبه ۱۰۸ دادگاه کیفری دو کاشان به اتهام “توهین به مقدسات” به سه سال و یک ماه حبس و بابت اتهام “نشر اکاذیب” به یک سال و سه ماه حبس محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی سه سال و یک ماه حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

همچنین آقای مصلحی در بخش دیگری از پرونده خود توسط دادگاه انقلاب کاشان از بابت اتهام “توهین به رهبری” به پانزده ماه و یک روز حبس و به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به هفت ماه و یک روز حبس محکوم شد. این حکم به مدت پنج سال به حالت تعلیق در آمده است.

علی مصلحی، روزنامه نگار ساکن کاشان در تاریخ بیست و نهم تیرماه توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و در مردادماه سال گذشته از بازداشتگاه اداره اطلاعات کاشان به زندان این شهر منتقل شد. این روزنامه نگار نهایتا اول مهرماه با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان کاشان آزاد شد.

علی (عباسعلی) مصلحی پیش از این نیز بواسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخوردهای قضایی را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید