خانه  > slide, زندانیان  >  علیرغم ناتمام ماندن مراحل درمان؛ مطلب احمدیان به زندان اوین بازگردانده شد

علیرغم ناتمام ماندن مراحل درمان؛ مطلب احمدیان به زندان اوین بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه دوم خردادماه، مطلب احمدیان، زندانی سیاسی علیرغم ناتمام ماندن مراحل درمان از بیمارستان تهرانپارس به زندان اوین بازگردانده شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه دوم خرداد ۱۴۰۳، مطلب احمدیان به زندان بازگردانده شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “آقای احمدیان که از بیماریهای متعددی از جمله زخم معده و لوزالمعده، عفونت بیضه و آسیب‌ های نخاعی رنج میبرد در تاریخ هفدهم اردیبهشت‌ماه جهت انجام عمل جراحی به بیمارستان تهرانپارس اعزام شده بود. او در این مدت تنها تحت عمل جراحی روده قرار گرفته بود و نیاز به جراحی دیسک کمر و پارگی پرده دیافراگم هم داشت. آقای صالحی دادستان تهران با توقف حکم او مخالفت کرد این در حالی است که پزشکی قانونی بر توقف حکم وی به مدت یکماه تاکید داشت.”

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، مخالفت دادستانی در حالی صورت گرفته است که بهداری زندان اوین بارها طی نامه هایی متعدد به دادستانی اعلام کرده بود که شرایط و امکان نگهداری از آقای احمدیان را در زندان ندارد و مراحل درمانی او باید در مراکز درمانی خارج از زندان صورت گیرد.

این زندانی سیاسی که پیشتر نیز از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده بود، وزن او به زیر ۴۰ کیلوگرم کاهش پیدا کرده و شکم وی متورم شده است.

آقای احمدیان در تاریخ ۲۳ آذرماه سال گذشته، جهت انجام مرحله اول از عمل سه مرحله ای جراحی بیضه، به بیمارستان اعزام شده بود. وی یک روز بعد از عمل جراحی به زندان بازگردانده شد.

لازم به ذکر است، این زندانی سیاسی به دلیل عارضه نخاعی باید هر شش ماه یکبار تحت آزمایش ام آر آی قرار گرفته و همچنین جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری و درمان به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند. سال ۹۸ پزشک متخصص دستور تزریق ژل به ناحیه نخاعی داد که با نامه نگاری مسئول بهداری و رئیس زندان موفق به گرفتن آنها نشد. نهایتا سال ۹۹ از خارج از زندان دارو تهیه و تزریق شد.

مطلب احمدیان در تاریخ ۱۳ مهرماه ۱۳۸۹ بازداشت و پس از حدود ۲۳۰ روز تحمل سلول انفرادی در پرونده اول خود به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از گروه های اپوزیسیون، به ۳۰ سال حبس در تبعید در زندان میناب محکوم شد و در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به زندان سقز منتقل شد.

وی همچنین در دو پرونده در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۰ با اتهام تردد غیرمجاز از مرزهای کشور به پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و یک سال حبس تعزیری محکوم شد. آقای احمدیان در مردادماه سال ۹۷ توسط شعبه ۱ دادگاه کیفری یک استان کردستان به اتهامات “مشارکت در قتل” به ۸ سال حبس تعزیری و پرداخت نصف دیه کامل (دو دیه کامل برای ۴ متهم پرونده) و به اتهام “ضرب و جرح عمدی” از بابت همان پرونده به ۱ سال حبس و پرداخت ۲۰ میلیون تومان (۸۰ میلیون تومان برای ۴ متهم پرونده) بابت دیه فرد مجروح شده درگیری محکوم شد.

آقای احمدیان پس از ابلاغ این حکم در ابتدای شهریورماه ۹۷ از زندان مرکزی سنندج به زندان اوین منتقل شد. او مجددا اواسط سال ۹۸ از این زندان به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

وی نهایتا در تاریخ یازدهم مردادماه سال جاری به دنبال تعطیلی زندان رجایی شهر به همراه دستکم هفت تن از زندانیان سیاسی به زندان اوین منتقل شد. وی هم اکنون در بند چهار زندان مذکور نگهداری میشود.

مطلب احمدیان، حدودا ۳۹ ساله و اهل شهرستان بانه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید