خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام دو زندانی در شیراز و قزوین/ رهایی سه زندانی از چوبه دار

اجرای حکم اعدام دو زندانی در شیراز و قزوین/ رهایی سه زندانی از چوبه دار

خبرگزاری هرانا – حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با جرائم مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان های شیراز و قزوین به اجرا درآمد. از سوی دیگر سه زندانی محکوم به اعدام در مسجد سلیمان، زاهدان و کرج، در پی کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، بامداد سه‌ شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ١۴٠٣، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز اعدام شد.

هویت این زندانی، رضا قبادی، متولد سال ۱۳۶۵ و اهل کرمانشاه، گزارش شده است.

در این گزارش آمده است: این زندانی حدود پنج سال پیش بابت اتهام جرائم مرتبط با مواد مخدر بازداشت و سپس از سوی دستگاه قضایی به اعدام محکوم شده بود.

اعدام یک زندانی در قزوین

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، روز جمعه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۴۰۳، یک زندانی در زندان چوبیدر قزوین اعدام شد.

هویت وی، جعفر اصلانی، چهل ساله، گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، این زندانی حدود سه سال پیش بابت اتهام جرائم مرتبط با مواد مخدر بازداشت و سپس از سوی دستگاه قضایی به اعدام محکوم شده بود.

بخشش یک زندانی از اعدام در کرج

به گزارش میزان، مدیرکل زندان‌های استان البرز از رهایی یک زندانی از اعدام خبر داد.

اصغر فتحی در این باره گفت: این زندانی به اتهام قتل پانزده سال پیش بازداشت و با حکم دادگاه به اعدام محکوم شده بود. با تلاش مسئولان، اولیای دم گذشت کردند و نهایتا این زندانی از مجازات اعدام رهایی یافت.

رهایی یک زندانی از اعدام در مسجد سلیمان

به گزارش ایرنا، یک زندانی در مسجدسلیمان از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، به دنبال وقوع نزاع دسته جمعی در سال ۱۳۹۵ در مسجد سلیمان یکی از عوامل دخیل در این درگیری به قتل رسید و متهم نیز پس از رسیدگی موضوع در دادگاه، به اعدام محکوم شد. با توجه به نزدیک شدن به موعد اجرای حکم و پس از درخواست خانواده مقتول، کارگروهی متشکل از دادستان ،صلح یاران و بزرگان محلی تشکیل و با پیگیری‌های مستمر و برگزاری چندین جلسه صلح و سازش، اولیای دم این پرونده قتل، سرانجام پس از هشت سال از اعدام منصرف شدند.

نهایتا این زندانی در پی رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافت.

زاهدان؛ یک زندانی از اعدام رهایی یافت

به گزارش هامون نیوز، یک زندانی در زاهدان از اعدام نجات یافت.

بر اساس این گزارش، با تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره ۲۱ زاهدان و رایزنی بزرگان و ریش سفیدان، یک فقره پرونده قتل بین طایفه یوسف زهی در زاهدان به سازش ختم شد.

بر اساس این گزارش، فرد متهم به قتل، در پی جلسه صلح و سازش با رضایت اولیای دم از مجازات اعدام رهایی یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید