خانه  > اعدام  >  گزارشی از اعدام یک زندانی در استان گیلان

گزارشی از اعدام یک زندانی در استان گیلان

خبرگزاری هرانا – حکم یک زندانی مرد که پیشتر از بابت اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود، به اجرا در آمد. این زندانی متهم بود که با همکاری همسر خود، با انگیزه سرقت یک زن جوان را در جنگل های شهرستان لنگرود به قتل رسانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از هفت صبح، حکم اعدام یک زندانی به اجرا درآمد.

رسیدگی به این پرونده از مهر ماه سال ۹۹ و با گزارش ناپدید شدن یک زن ۳۳ ساله به نام الهام سرلاتی در دستور کار پلیس قرار گرفت. یک روز بعد جسد این زن در جاده منتهی به جنگل دوهزار کشف شد.

با بررسی دوربین های مداربسته مشخص شد که این زن آخرین بار در یکی از خیابان های شهر لنگرود، سوار یک خودروی پراید شده است. مالک خودرو به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب قرار گرفت و خیلی زود مشخص شد که این فرد متواری شده است. سرانجام همسر مالک خودرو شناسایی شد و تحت تحقیقات قرار گرفت. وی به قتل الهام سرلاتی با همکاری همسرش اعتراف کرد و سه ماه بعد همسر وی در شهرستان دماوند بازداشت شد.

متهم بعد از دستگیری در تشریح ماجرا گفت: “روز حادثه همراه همسرم در خودرو نشسته بودیم و از قبل نقشه سرقت داشتیم. همان موقع زن جوانی به عنوان مسافر برای املش ماشین خواست و ما سوارش کردیم. وقتی چشم‌مان به طلاهایش افتاد تصمیم خود را عملی کرده و از جاده اصلی به سمت جاده جنگل‌های دوهزار منحرف شدیم. آن زن خیلی ترسیده بود و جیغ می‌کشید. کمی که در جاده پیش رفتیم ماشین را کنار زدم تا او را وادار کنیم طلاهایش را به ما بدهد اما او همچنان جیغ می‌کشید و صدایش در سکوت جنگل می‌پیچید. من هم برای اینکه ساکتش کنم قلوه سنگی برداشته و با آن چند ضربه به سرش زدم که منجر به مرگش شد.”

متهم در ادامه گفت: “من و همسرم طلاهای این زن را سرقت کرده و جسد او را هم در همان محل رها کردیم.”

پس از طی مراحل دادرسی، متهم اصلی این پرونده توسط قضات دادگاه کیفری یک استان گیلان به اعدام محکوم شد.

در این گزارش آمده است که حکم اعدام این زندانی سحرگاه روز چهارشنبه ۲۲ فروردین امسال در یکی از زندان های استان گیلان به اجرا درآمده است.

بر اساس آماربرداری سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۱۴۰۲، دست کم ۷۶۷ شهروند از جمله ۲۱ زن و ۲ کودک-مجرم اعدام شدند. از این میزان حکم ۷ نفر در ملاعام به اجرا درآمد. همچنین طی این تاریخ، ۱۷۲ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از این میزان ۵ نفر به اعدام در ملا عام محکوم شدند. لازم به ذکر است، در همین دوره احکام بدوی ۴۹ نفر دیگر نیز به تایید دیوان عالی کشور رسیده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید