خانه  > slide, حقوق آکادمیک, زندانیان  >  تن کبود و روایت آزار جنسی؛ انتقال دینا قالیباف به بند زنان اوین

تن کبود و روایت آزار جنسی؛ انتقال دینا قالیباف به بند زنان اوین

خبرگزاری هرانا – دینا قالیباف، روزنامه نگار و دانشجوی دانشگاه بهشتی، امروز یکشنبه دوم اردیبهشت‌ماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دینا قالیباف کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

خانم قالیباف روز سه شنبه بیست و هشتم فروردین در تهران بازداشت شد. وی پس از چند روز بازداشت، امروز یکشنبه دوم اردیبهشت‌ماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد. نرگس محمدی، فعال حقوق بشر محبوس در زندان اوین در یک پیام صوتی روایت خود از مشاهده دینا قالیباف را به عنوان “فردی با تن کبود و روایت‌گر آزار جنسی” مطرح کرده است.

خانم قالیباف در تاریخ بیست و هفتم فروردین ماه روایت بازداشت چندساعته خشونت‌آمیز خود که به خاطر حجاب در یکی از ایستگاه های مترو تهران صورت گرفته بود را اطلاع رسانی کرد، اقدامی که پس از گذشت یک روز به بازداشت مجدد وی انجامید.

کماکان اطلاعی از نهاد بازداشت کننده وی در دست نیست.

دینا قالیباف، روزنامه نگار، فعال دانشجویی و دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه بهشتی، سال گذشته بعد از شرکت در تجمع دانشجویان این دانشگاه که در اعتراض به اعدام متهمان خانه اصفهان صورت گرفت، به کمیته انضباطی احضار شده بود.

دینا قالیباف سابقه همکاری با خبرگزاری هایی از جمله ایسنا و اقتصادآنلاین را در کارنامه خود دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید