خانه  > slide, زندانیان  >  امیر شیبانی زاوه جهت تحمل حبس راهی زندان وکیل آباد مشهد شد

امیر شیبانی زاوه جهت تحمل حبس راهی زندان وکیل آباد مشهد شد

خبرگزاری هرانا – امیر شیبانی زاوه، یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در مشهد، امروز سه شنبه بیست و یکم فروردین ماه پس از مراجعه به شعبه بیست و یک اجرای احکام دادسرای ناحیه ده مشهد بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت یک سال حبس خود به زندان وکیل آباد این شهر منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر شیبانی زاوه راهی زندان وکیل آباد مشهد شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “انتقال آقای شیبانی زاوه به زندان وکیل آباد مشهد امروز سه شنبه بیست و یکم فروردین ۱۴۰۳، پس از مراجعه وی به شعبه بیست و یک اجرای احکام دادسرای ناحیه ده مشهد جهت تحمل دوران محکومیت یک سال حبس او صورت گرفته است.”

در تاریخ یازدهم فروردین ماه سال جاری، امیر شیبانی زاوه با دریافت ابلاغیه ای جهت اجرای حکم حبس خود به شعبه قضایی مذکور احضار شده بود.

امیر شیبانی زاوه در دی ماه سال گذشته، توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی هادی منصوری از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت خروج از کشور و دو سال منع حضور در فضای مجازی محکوم شده بود. این حکم چندی بعد توسط شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی عینا تایید شد.

“ارتباط با خانواده جانباختگان و آسیب دیدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱” از مصادیق اتهام مطروحه علیه این شهروند عنوان شده است.

آقای شیبانی زاوه در اوایل آبان ماه سال ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در مشهد بازداشت و چندی بعد آزاد شد. وی بهمن ماه همان سال، توسط دادگاه انقلاب این شهر به تحمل هشت سال و شش ماه حبس محکوم شده بود. در نهایت به دنبال صدور بخشنامه عفو پرونده وی مختومه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید