خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی فریبا اسدی در زندان کچویی کرج

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی فریبا اسدی در زندان کچویی کرج

خبرگزاری هرانا – فریبا اسدی، متهم سیاسی، علیرغم گذشت بیش از دو ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان کچویی کرج بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فریبا اسدی، زندانی سیاسی سابق در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این متهم سیاسی به هرانا گفت: “پرونده خانم اسدی که بیش از یک ماه است از بابت عناوین اتهامی کشف حجاب و تبلیغ علیه نظام به شعبه اول دادگاه انقلاب کرج ارجاع داده شده، تاکنون تعیین وقت نشده است. وی بیش از دو ماه است که به صورت بلاتکلیف در زندان کچویی کرج بسر میبرد.”

اواخر شهریورماه سال جاری، فریبا اسدی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان کچویی کرج منتقل شد.

پرونده وی پیشتر در شعبه هفتم بازپرسی کرج مورد بررسی قرار گرفته بود.

فریبا اسدی پیشتر به همراه سه هم پرونده ای خود در بهمن ماه سال ۹۹ از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه های مخالف نظام توسط نیروهای امنیتی بازداشت و چندی بعد با تودیع وثیقه آزاد شد. وی نهایتا مورخ ۱۰ مهرماه ۱۴۰۰ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب شهریار از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. او نهایتا در تاریخ ۱۳ دی ۱۴۰۰، در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی در دوران حبس از بابت گشایش دو پرونده مجزا، مجموعا به چهارسال و سه ماه و یک روز حبس محکوم شد.

وی نهایتا اواخر بهمن ماه سال گذشته، به دنبال صدور بخشنامه عفو از زندان اوین آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید