خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رضا اقدسی در زندان اوین

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی رضا اقدسی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – رضا اقدسی، شهروند ساکن تهران علیرغم گذشت بیست و پنج روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا اقدسی در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا گفت: “آقای اقدسی علیرغم گذشت بیست و پنج روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان اوین بسر میبرد. همچنین، امروز شنبه بیست و هفتم آبان ماه، برای دومین بار جلسه دادگاه وی که مقرر بود در شعبه بیست و ششم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شود لغو شد.”

این منبع مطلع با بیان اینکه این جلسه دادگاه بدون اطلاع قبلی لغو شده است، افزود: “دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای اقدسی مقرر بود در تاریخ بیستم آبان ماه در مرجع قضایی مورد اشاره برگزار شود، اما به دلایل نامشخص برگزاری این جلسه به امروز موکول شده بود.”

جلسه اول دادرسی به اتهامات رضا اقدسی در تاریخ نهم آبان ماه در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. وی بدون دسترسی به وکیل به دفاع از خود پرداخت و در پایان جلسه از دادگاه به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

در تاریخ دوم آبان ماه، رضا اقدسی، کارگر اخراجی ایران خودرو پس از حضور در شعبه سوم دادسرای اوین بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. وی اواسط مهرماه به این شعبه احضار شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این شهروند به هرانا گفته بود: “آقای اقدسی، شهروند ناشنوا از بیماری های متعددی رنج میبرد و تحت درمان است. منزل شخصی وی پیشتر در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت و ماموران شماری از لوازم شخصی وی و خانواده را ضبط کردند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید