خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت نسرین ستوده در زندان قرچک ورامین

تداوم بازداشت؛ گزارشی از آخرین وضعیت نسرین ستوده در زندان قرچک ورامین

خبرگزاری هرانا – نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، علیرغم گذشت ۹ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان قرچک ورامین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر در بازداشت بسر میبرد.

رضا خندان، همسر خانم ستوده در گفتگو با هرانا اظهار داشت: “نسرین ستوده با گشایش پرونده مواجه شده است. یک پرونده با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و تمرد از فرمان پلیس تشکیل و به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران ارجاع داده شده است. همچنین، پرونده دیگری علیه وی در شعبه ۱۰۹۷ دادگاه کیفری ۲ مجتمع قضایی ارشاد گشوده شده که تاکنون از عناوین اتهامی این پرونده اطلاعی حاصل نشده است.”

آقای خندان افزود: خانم ستوده علیرغم گذشت ۹ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در قرنطینه زندان قرچک ورامین بسر میبرد.

نسرین ستوده در روز یکشنبه هفتم آبان ماه، در جریان مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند، نوجوان جان باخته در مترو تهران، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و به مرکز انتظامی در محله شاه‌ عبدالعظیم تهران منتقل شده بود.

وی نهایتا یک روز بعد از بازداشتگاه وزرا به دادسرای اوین و پس از تفهیم اتهام به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر،پیشتر نیز به واسطه فعالیتهای خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید