خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  پرونده سازی در زندان؛ جلسه دادرسی منوچهر بختیاری برگزار شد

پرونده سازی در زندان؛ جلسه دادرسی منوچهر بختیاری برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادرسی منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان قزوین از بابت پرونده ای که اخیرا علیه او گشوده شده روز چهارشنبه بیست و نهم شهریورماه، در شعبه هشتم دادیاری عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه بیست و نهم شهریور ۱۴۰۲، جلسه دادرسی منوچهر بختیاری، زندانی سیاسی محبوس در زندان قزوین از بابت پرونده جدید، برگزار شد.

در جریان این جلسه که در شعبه هشتم دادیاری عمومی و انقلاب قزوین برگزار شده، آقای منوچهری به همراه وکیل مدافع خود از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به دفاع از خود پرداخته است.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سیاسی به هرانا گفت: “اصل این پرونده در شعبه یکم بازپرسی کرج در حال بررسی است.”

لازم به ذکر است، آقای بختیاری پیشتر از بابت پرونده دیگری که در دوران حبس علیه وی گشوده شده بود به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان قزوین احضار شده بود.

در جریان این جلسه که به صورت ویدیو کنفرانس به ریاست قاضی اسمعیل اسدی برگزار شد، علی شریف زاده، وکیل دادگستری به دفاع از موکل خود از بابت اتهام “توهین به رهبری” پرداخته بود که نهایتا این پرونده “با توجه به گزارش واصله از آمار کسر و جهت رفع نقص” به شعبه پنجم بازپرسی ارجاع داده شد.

منوچهر بختیاری در تاریخ ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی همراه با ضرب و شتم در منزل شخصی خود واقع در تهران بازداشت شد.

وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب به ۳ سال و ۶ ماه حبس، ۲ سال و ۶ ماه تبعید و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده و از بازداشتگاه یکی از نهاد‌های امنیتی به ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شد. وی نهایتا تیرماه ۱۴۰۱، به زندان مرکزی قزوین منتقل شده بود.

آقای بختیاری پیشتر نیز به دلیل فعالیت‌های خود سابقه بازداشت داشته است.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام کرد که پسر ۲۷ ساله‌اش در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت. پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید