خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در بوشهر و کرج

رهایی دو زندانی از اعدام در بوشهر و کرج

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرهای بوشهر و کرج که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر ایران، یک زندانی در بوشهر از مجازات اعدام رهایی یافت.

مدیرکل زندان و اقدامات تامینی و تربیتی استان بوشهر در این خصوص گفت: یک زندانی که پیشتر از بابت قتل به اعدام محکوم شده بود، پس از ۱۱ سال حبس با رضایت اولیای دم و همکاری و کمک مسئولان قضایی، کمیته صلح و سازش شورای حل اختلاف زندان مرکزی بوشهر و ریش سفیدان در زندان بوشهر از اعدام نجات یافت.

محتشم حسینی در ادامه اظهار کرد: “در سال گذشته تعداد ۲۱ نفر از زندانیان محکوم به اعدام در استان بوشهر از چوبه دار رهایی یافتند و از ابتدای امسال تاکنون نیز، ۱۱ نفر از زندانی‌های این استان با جلب رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافته و ۲ نفر نیز برای آزادی مهلت گرفته‌اند.”

رهایی یک زندانی از اعدام در کرج

به گزارش همشهری آنلاین، یک زندانی در زندان کرج با جلب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

در این گزارش آمده است: رسیدگی به این پرونده ۱۰ سال پیش و از وقتی شروع شد که مرد ۳۶ساله‌ای هراسان با پلیس تماس گرفت و مدعی شد که همسرش را کشته است. اما پس از بازجویی هایی متهم به قتل همسرش به خاطر خیانت اعتراف کرد که وی را در خانه خفه کرده است.

بر اساس این گزارش، در روند این پرونده متهم به دلیل ادعای اختلال روانی از قصاص رهایی یافت و از بابت جنبه عمومی در حال گذراندن دوران حبس در زندان بود. در سال ۱۴۰۱ پس از تحقیقات انجام شده، مشخص شد متهم در حین ارتکاب قتل در سلامت کامل روانی بوده است. توسط شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز مجدد به اعدام محکوم شد.

این متهم نهایتا توسط شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز مجدد به اعدام محکوم شد و حکم دی به تایید دیوان عالی کشور رسید. اما تیم صلح و سازش توانستند قبل از اجرای حکم، رضایت اولیای‌ دم را به شرط پرداخت دیه فراهم کنند، بدین ترتیب این متهم از حکم قطعی اعدام نجات پیدا کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید