خانه  > اندیشه و بیان  >  بابک کریمی به ۹ سال حبس محکوم شد

بابک کریمی به ۹ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – بابک کریمی، شهروند اهل ایوانغرب و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ایلام به ۹ سال حبس محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی پنج سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، بابک کریمی یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ در ایوانغرب، به حبس محکوم شد.

در این گزارش آمده است: “بر اساس حکمی که روز شنبه دهم تیرماه ۱۴۰۲، توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ایلام صادر و به آقای کریمی ابلاغ شده است، وی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت داخلی” به پنج سال حبس، از بابت اتهام “توهین به رهبر جمهوری اسلامی” به دو سال حبس و از بابت اتهام “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران” به دو سال حبس محکوم شده است.”

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، مجازات اشد یعنی پنج سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند در تاریخ دوازدهم اردیبهشت‌ ماه سال جاری، در شعبه مذکور برگزار شده بود.

بابک کریمی در تاریخ سی‌ ام شهریور ماه ۱۴۰۱، در جریان اعتراضات سراسری اخیر در ایوانغرب توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی نهایتا هفدهم بهمن‌ ماه همان سال، با تودیع وثیقه دو میلیارد تومانی از زندان ایلام آزاد شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید