خانه  > slide, اقلیت های دینی, زندانیان  >  تداوم اعتصاب حسن هاشمی در زندان ساحلی قم

تداوم اعتصاب حسن هاشمی در زندان ساحلی قم

خبرگزاری هرانا – حسن هاشمی، از هواداران جریان یمانی که در زندان ساحلی قم دوران محکومیت خود را سپری میکند، کماکان در اعتصاب بسر میبرد. وی چندی پیش در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتش دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه شانزدهم خرداد ۱۴۰۲، حسن هاشمی، از هواداران جریان یمانی کماکان در اعتصاب بسر میبرد.

یک منبع مطلع با اشاره به اینکه آقای هاشمی از بیماری تنفسی رنج میبرد به هرانا گفت: “با وجود کاهش هفت کیلو وزن و افت فشار وی از انتقال به بهداری محروم مانده است.”

به گفته این منبع، “آقای هاشمی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتش در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.”

حسن هاشمی در تیر ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شد. او سپس توسط دادگاه ویژه روحانیت به تحمل پنج سال حبس تعزیری محکوم و در تاریخ بیست اردیبهشت ۱۳۹۹، جهت تحمل حبس راهی زندان لنگرود قم شد.

آقای هاشمی از هواداران یک جریان مذهبی به نام “انصار امام مهدی” یا “یمانی” است.

دستگاه امنیتی حکومت ایران و به طور خاص وزارت اطلاعات دارای بخش‌هایی برای مقابله با ادیان، عرفان‌ها و جمعیت‌های فکری-دینی است که در چارچوب پذیرش فکری ایدئولوژی حکومت ایران نیستند. هر ساله افراد زیادی به صرف ادعای ارتباط با امام غایب شیعیان بازداشت می‌شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید