خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان جیرفت اعدام شد

یک زندانی در زندان جیرفت اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز پنج شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان جیرفت به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز پنج شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، یک زندانی در زندان جیرفت اعدام شد.

هویت این زندانی که روز گذشته برای آخرین بار با خانواده خود ملاقات داشته، “نادر ریگی (گله بچه)، متاهل، پدر ۵ فرزند و ساکن زاهدان” گزارش شده است.

لازم به است، خبرگزاری حال وش به نقل از یک منبع مطلع در رابطه با این زندانی اعلام کرد: “آقای ریگی در سال ۹۹ از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر در جیرفت بازداشت و توسط دادگاه انقلاب این شهر به اعدام محکوم شده بود.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سال ۲۰۲۲، تعداد ۴۵۷ گزارش به ثبت رسیده است، که شامل محکومیت ۹۲ نفر به اعدام، از جمله محکومیت ۶ نفر در ملاعام و اجرای حکم اعدام ۵۶۵ نفر است. از این میزان ۲ حکم اعدام در ملاعام صورت گرفته است. همچنین ۵ فرد که در زمان ارتکاب جرم انتسابی کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند و در اصطلاح حقوقی آنها را کودک-مجرم می خوانند نیز در میان اعدام شدگان امسال قرار داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید