خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سه فعال دانشجویی در دادسرای اوین تفهیم اتهام شدند

سه فعال دانشجویی در دادسرای اوین تفهیم اتهام شدند

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه، هستی امیری، فرشته طوسی و ضیا نبوی سه دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی  در دادسرای اوین تفهیم اتهام شدند. این پرونده در پی اعتراض آنان به مسمومیت سریالی دانش‌ آموزان مدارس تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دیده بان ایران، امروز دوشنبه چهارم اردیبهشت ۱۴۰۱، هستی امیری، فرشته طوسی و ضیا نبوی سه دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی، در دادسرای اوین تفهیم اتهام شدند.

بر اساس این گزارش، “هستی امیری، فرشته طوسی و ضیا نبوی سه دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی، با حضور در دادسرا به تبلیغ علیه نظام متهم و برای آنها قرار کفالت صادر شد.”

در این گزارش آمده است: “این پرونده در پی اعتراض دانشجویان به مسمومیت سریالی دانش‌ آموزان مدارس و برخورد حراست با دانشجویان تشکیل شده است.”

در تجمع ۱۶ اسفند سال گذشته در دانشگاه علامه طباطبایی بیش از سی دانشجو ممنوع‌ الورود شدند و در معرض پرونده‌ های‌ انضباطی جدید قرار گرفتند. بسیج دانشگاه علامه نیز در همان زمان با انتشار بیانیه‌ ای علیه این سه دانشجو خواستار برخوردهای امنیتی با آنان شد.

هستی امیری، در تاریخ  ۹ مرداد ماه سال گذشته، جهت اجرای حکم یک سال حبس، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد، وی نهایتا تاریخ هجدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ از زندان آزاد شد.

خانم فرشته طوسی و آقای ضیا نبوی نیز بواسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخورد های قضایی را دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید