خانه  > اندیشه و بیان  >  دانشگاه علامه طباطبائی؛ تشکیل ۲۰ پرونده انضباطی و محرومیت ۵ دانشجو از تحصیل در ارتباط با اعتراضات

دانشگاه علامه طباطبائی؛ تشکیل ۲۰ پرونده انضباطی و محرومیت ۵ دانشجو از تحصیل در ارتباط با اعتراضات

خبرگزاری هرانا – رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از تشکیل پرونده انضباطی برای بیست دانشجوی این دانشگاه به دلیل شرکت در اعتراضات سراسری خبر داد. همچنین به گفته وی “چهار یا پنج دانشجو با تصمیم کمیته انضباطی از تحصیل در دانشگاه محروم شدند.”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از تشکیل پرونده انضباطی برای بیست دانشجوی این دانشگاه در ارتباط با اعتراضات سراسری خبر داد.

عبدالله معتمدی با بیان اینکه “در کمیته انضباطی چهار یا پنج دانشجو از تحصیل در دانشگاه محروم شدند” افزود: “برای تعدادی از دانشجویان که شرایط خاصی داشتند پرونده انضباطی تشکیل شد که برخی از این دانشجویان تذکر کتبی دریافت کردند و برخی نیز تعلیق شدند. تعدادی از دانشجویان نیز به طور کوتاه مدت حداکثر یک ماه ممنوع الورود شدند که تمامی این دانشجویان به کلاس درس برگشتند.”

وی در ادامه با طرح این ادعا که “هیچ دانشجویی در اتفاقات اخیر به دلیل فعالیت درون دانشگاهی زندانی نشد”، ادامه داد: “تعدادی از دانشجویان ما در اعتراضات بیرون از دانشگاه شرکت کرده و بازداشت شده بودند که تمامی آنها آزاد شده و به دانشگاه برگشتند.”

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید