خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ ایوب آغالیانی به حبس و شلاق محکوم شد

اعتراضات سراسری؛ ایوب آغالیانی به حبس و شلاق محکوم شد

خبرگزاری هرانا – ایوب آغالیانی، شهروند بازداشتی اهل اشنویه توسط دادگاه کیفری اشنویه به مجموعا ۱۰ سال و شش ماه حبس و ۷۰ ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، ایوب آغالیانی به حبس و شلاق محکوم شد.

بر اساس حکمی که در تاریخ ۲۵ دی ماه، توسط  شعبه ١٠١ دادگاه کیفری دو اشنویه صادر و به آقای آغالیانی ابلاغ شده است، وی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی کشور به چهار سال حبس، بابت اتهام “اخلال در نظم و آسایش عمومی” به یکسال حبس و ۷۰ ضربه شلاق، به اتهام “تخریب اموال عمومی” به یکسال و شش ماه حبس و  بابت اتهام “مشارکت در تحریق عمدی اموال عمومی” به چهار سال حبس محکوم شده است. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی چهار سال حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

همچنین این شهروند در بهمن ماه، توسط شعبه ١٠۶ دادگاه کیفری دو ارومیه بابت اتهام “تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام و اخلال در نظم و آسایش عمومی” به یکسال و پنج ماه حبس محکوم شد.

روز شنبه ۲۰ اسفند ماه، جلسه رسیدگی به اتهامات آقای آغالیانی در شعبه سوم دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شد و او بابت اتهامات “اخلال در نظم و آسایش عمومی (اخلال در نظم عمومی با هیاهو و جنجال) و تخریب اموال عمومی به قصد مقابله با نظام و قیام مسلحانه در برابر حکومت اسلامی (محاربه و قیام مسلحانه علیه حکومت اسلامی)” به دفاع از خود پرداخته است.

ایوب آغالیانی، ٢٢ ساله، فرزند جهانگیر و اهل اشنویه در تاریخ ۱۵ مهر ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این شهروند طی مدت بازداشت تنها یکبار ملاقات حضوری با خانواده‌اش را داشته و دادگاه برای آزادی موقت وی وثیقه یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومانی تعیین کرده است.”

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید